1. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean ac lectus non purus placerat ultrices. Suspendisse luctus, ligula ac ultricies consequat, nibh mauris faucibus nisl, non facilisis nisl lorem vel nunc. Praesent eu nisl consectetur, luctus velit vitae, euismod erat.
  2. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Fusce ut ante pellentesque, pellentesque mauris vitae, pulvinar nulla. Pellentesque fermentum at velit ut posuere. Ut tristique velit et dui cursus ornare. Aliquam accumsan, enim non vehicula cursus, purus nisi pulvinar nulla, vitae tristique nisl tortor quis orci.
  3. Integer quis ipsum tincidunt, commodo lorem sit amet, consectetur augue. Ut non eleifend lorem, at dignissim tortor. Vestibulum at mi sed turpis lobortis malesuada ac nec magna. Cras tellus purus, tristique id iaculis nec, scelerisque at ex. Integer eget aliquet felis. Donec sed ante a nisl dictum convallis ut eget velit. Integer et odio vel libero ultrices venenatis in ut turpis. Proin eu leo interdum, eleifend quam at, laoreet erat. Aliquam tortor sapien, sollicitudin sed ex eget, ornare vulputate sapien.
  4. Curabitur ac tristique magna, molestie bibendum odio. Vestibulum molestie justo at ornare fringilla. Vivamus ultrices maximus ultricies. Donec ultricies neque ac lobortis aliquam. Suspendisse non rutrum diam. Donec aliquam ac ipsum eget condimentum.
  5. Proin tincidunt semper metus ac pellentesque. Ut condimentum, lacus dignissim tempor viverra, dui urna maximus metus, quis rhoncus libero mi sit amet est. Vivamus at mollis dui, in bibendum urna. Nunc non sagittis felis. Donec auctor porta malesuada. Mauris enim lorem, sollicitudin sit amet auctor sed, posuere vitae nibh.
  6. Nam sed quam porttitor, laoreet augue iaculis, tristique est. Donec mollis purus ut nunc lacinia porta blandit eget leo. Vestibulum consequat dolor vel nisl porta, eget porttitor libero commodo. Quisque mollis dignissim ipsum eu aliquet. Phasellus nisl nibh, iaculis vitae enim a, pulvinar congue quam. Nunc congue aliquam nisl, a interdum ex.
  7. Etiam malesuada turpis in dui condimentum rutrum. Duis suscipit arcu eget ullamcorper mattis. Fusce imperdiet sem eget luctus convallis. Aenean arcu risus, finibus a rhoncus et, placerat vel ligula. Nullam ultrices, libero accumsan tincidunt commodo, enim metus porta urna, eu elementum erat sapien eget metus.
  8. Phasellus commodo, ipsum ac consequat consectetur, magna ipsum pellentesque nunc, lacinia fermentum velit risus quis est. Nunc faucibus nulla quis libero consequat vulputate. Nullam fermentum sed nulla sed lobortis.
  9. Morbi id vehicula nisl. Duis eu eleifend ligula. Vestibulum finibus risus et tincidunt hendrerit. Praesent convallis nibh nulla, non convallis orci vulputate nec. Curabitur dolor tortor, vehicula ut metus non, cursus iaculis orci. Praesent a libero nec orci aliquet tincidunt. Praesent eget eros vel quam ornare mattis.
  10. Curabitur at nunc at sapien vestibulum pulvinar id convallis quam. Duis luctus congue iaculis. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Cras quis aliquet neque, ac ultricies diam. Nam sed finibus augue. Nunc elit justo, luctus in dictum a, mattis at massa. Sed metus eros, convallis eu ligula ac, tristique rutrum metus. Integer sagittis urna nisl, id tincidunt neque blandit condimentum

Abp Wiktor Skworc poświęcił nowy kościół i ołtarz w Bziu Zameckim

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w sobotę, 14 września poświęcił nowy kościół i ołtarz w należącym do Jastrzębia-Zdroju Bziu Zameckim. Budowa świątyni trwała niespełna 10 lat.

Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi

Uczestnicy wakacyjnych rekolekcji Dzieci Maryi z całej archidiecezji katowickiej spotkali się dziś w katedrze na Dniu Wspólnoty. Mszy św. przewodniczył bp Marek Szkudło.

125 lat parafii w Katowicach-Dębie

Metropolita katowicki przewodniczył Eucharystii w parafii św. Jana i Pawła w Katowicach-Dębie. Podkreślał, że jubileusz to szczególny czas.

Mariacka Bless Night

14 września odbyła się kolejna edycja akcji „Mariacka bless night”.

14-09-2019

Rozpoczęcie nowego roku katechetycznego

W katowickiej katedrze spotkali się katecheci uczący na terenie archidiecezji katowickiej na wspólnej modlitwie.

14-09-2019

Dzień skupienia diecezjalnych doradców życia rodzinnego

Diecezjalni doradcy życia rodzinnego oraz dekanalni duszpasterze rodzin przeżywali w Katowicach dzień skupienia

fot. R. Koszowski/Foto Gość

Wspólnotowa modlitwa na początku roku katechetycznego jest potrzebna

Piątkowym gościem "Rozmowy poranka" w Radiu eM był abp Wiktor Skworc. Mówił m.in. konieczności modlitwy na początku roku katechetycznego

fot. ks. S. Kreczmański

Wybór prymatu Boga jest fundamentem bezpieczeństwa państwa

To słowa, które metropolita katowicki skierował do uczestników Eucharystii z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej ...

fot. A. Skrzypczyk/Radio eM

Pielgrzymka biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W piątek rano spod Krzyża przy KWK „Wujek” w Katowicach wyruszyła XIV pielgrzymka biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Do Warszawy biegnie kilkadziesiąt osób.

12-09-2019

fot. M. Lubecka

Bp Wodarczyk w Piekarach Śląskich: Również dzisiaj trwa batalia o oblicze tego świata

Uroczystej Sumie odpustowej w Piekarach Śląskich przewodniczył i homilię wygłosił bp Adam Wodarczyk.

Poniedziałek,
16 września 2019 roku

Wspomnienie świętych męcz. Korneliusza i Cypriana

ROCZNICA ŚMIERCI:
1944 - ks. Bruno Palutke
1962 - ks. Maksymilian Wojtas
1965 - ks. Norbert Chudoba OFM
1975 - ks. Wiktor Wojtek

ROCZNICA URODZIN:
1967 - ks. Janusz Kopeć
1974 - ks. Łukasz Gaweł
1976 - ks. Paweł Habrajski
1982 - ks. Sebastian Kreczmański

Zmiana wejścia do kurii

Wejście główne do kurii jest zamknięte z powodu remontu.
Do budynku należy wchodzić od strony ulicy Plebiscytowej.