• Świecki Instytut Karmelitański "Elianum" (21 osób)
  • Instytut Świecki Chrystusa Króla - żeński (13 osób)
  • Instytut Świecki Chrystusa Króla - męski - Istituto Secolare Christo Re (1 osoba)
  • Instytut Niepokalanej Matki Kościoła - Istituto dell'Immacolata Madre della Chiesa (12 osób)
  • Instytut Świecki św. Anieli Merici - Istituto Secolare s. A. Merici (11 osób)
  • Instytut Świecki Misjonarek Chrystusa (8 osób)
  • Instytut Świecki Maryi Służebnicy Pańskiej (5 osób)
  • Stowarzyszenie Dzieło Miłosierdzia Bożego (4 osoby)
  • Instytut Świecki Miłosierdzia Bożego (1 osoba)
  • Instytut Świecki Misjonarek Królewskości Chrystusa (1 osoba)
  • Instytut Świecki Chrystusa Kapłana, Proroka i Króla (1 osoba)
  • Instytut Świecki Służebnic Krzyża (1 osoba)
  • Świecki Instytut Dominikański z Orleanu (1 osoba)
  • Instytut Caritas Christi (1 osoba)

Bliższe informacje o instytutach na stronie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów w Polsce:
www.zyciezakonne.pl

Strona internetowa Krajowej Konferencji Instytutów Świeckich:
www.kkis.pl

15-11-2019

Abp Skworc w Radiu eM: W pewnym sensie wszyscy jesteśmy ubodzy

Metropolita katowicki był gościem piątkowej "Rozmowy Poranka" w Radiu eM (107,6 FM)

14-11-2019

Foto: Paweł Kaszuba, Patryk Dawid / WŚSD

Obrzęd Admissio w Śląskim Seminarium

Abp Skworc włączył 8 alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

13-11-2019

Foto:  ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

Abp Skworc wybrany wiceprzewodniczącym Fundacji Maksymiliana Kolbe na kolejną kadencję

Po uroczystościach związanych z 30. rocznicą Mszy Pojednania w Krzyżowej, w dniach 12-13 listopada w Krzyżowej obradowała polsko-niemiecka Fundacja Maksymiliana Kolbe.

12-11-2019

Foto:  ks. Przemysław Pojasek /Foto Gość

30. rocznica Mszy Pojednania w Krzyżowej

Abp W. Skworc koncelebrował Eucharystię w ramach uroczystości z okazji spotkania premiera Tadeusza Mazowieckiego i Helmuta Kohla w 1989 r.

11-11-2019

Foto: Krzysztof Gawor

Abp Skworc: Modlimy się za całe społeczeństwo, aby pamiętało, że jest spod znaku krzyża

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządu i władz państwowych oraz poczty sztandarowe i służby mundurowe.

12-11-2019

Śp. ks. Franciszek Radwański

W poniedziałek 11 listopada 2019 roku w 67. roku życia oraz w 42. roku kapłaństwa zmarł emerytowany proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Rybniku ksiądz Franciszek Radwański

09-11-2019

Słowo abpa W. Skworca na III Światowy Dzień Ubogich

Komunikat zostanie odczytany w parafiach archidiecezji katowickiej w niedzielę 10 listopada.

PIĄTEK,
15 listopada 2019 roku
Dzień powszedni
Zielony kolor w liturgii