W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 br., przeżywać będziemy w Kościele katowickim Dies Episcopi, dziękując Bogu za posługę arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca w 22. rocznicę święceń biskupich, które przyjął w watykańskiej bazylice św. Piotra z rąk św. Jana Pawła II. Tego samego dnia będziemy obchodzić 5. rocznicę święceń biskupich dwóch biskupów pomocniczych: Marka Szkudło i Adama Wodarczyka. Z dziękczynieniem połączymy prośbę o światło i moc Ducha Świętego dla codziennej służby pasterskiej Metropolity Katowickiego i jego Współpracowników, by przynosiła błogosławione owoce w życiu ludu Bożego.

Tego dnia w archikatedrze Chrystusa króla o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem metropolity katowickiego. Zgodnie z tradycją po Mszy świętej pontyfikalnej nastąpi rozesłanie uczestników Orszaku Trzech Króli, którzy kolędując przejdą ulicami Katowic.

6 stycznia 2020 - godz. 12.00 - Dies episcopi - Msza św. w intencji abp. Wiktora Skworca w 22. rocznicę święceń biskupich.

Ok. 13.30 - początek katowickiego Orszaku Trzech Króli - przed katedrą Chrystusa Króla.

Abp Galbas: za Chrystusem idziemy do dojrzałego i spójnego życia

W Niedzielę Palmową metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w katowickiej katedrze podczas Święta Młodych.

24-03-2024

ks. Wojtal: Dlaczego Krzyż?

Kanclerz Kurii Metropolitalnej przewodniczył Mszy św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

Katowice: ulicami miasta przeszła Droga Krzyżowa

Tegoroczne nabożeństwo było wyjątkowe, po raz pierwszy bowiem miało charakter ekumeniczny.

22-03-2024

Radio eM

Abp Galbas: Diecezje nie grzeszą, diecezje nie popełniają przestępstw - grzeszą ludzie

W piątek 22 marca metropolita katowicki był gościem w "Rozmowie poranka" w Radiu eM.

22-03-2024

Abp Skworc: Pośpiech nie musi być liczony w kilometrach, tylko w ofiarowanym czasie

Abp senior przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Bożej Piekarskiej w Katowicach.

20-03-2024

Bp Wodarczyk: Pokora leży u podstaw sprawiedliwości Świętego Józefa

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele Świętego Józefa Robotnika w Katowicach.

29 marca 2024 roku
WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ
Kolor czerwony

1984 † Paweł Królik
2006 † Stanisław Wrona
2014 † Alojzy Borkowski

1968 - ks. Damian KROSNY
1974 - ks. Marek WIDEŁ

W Wielki Piątek, 29 marca, Wydziały Kurii oraz Sąd Metropolitalny nie urzędują.