W niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 7 czerwca br., o godz. 10.30 metropolita katowicki abp Wiktor Skworc będzie celebrował w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji tegorocznych maturzystów. Będzie ona transmitowana w Radiu eM oraz w Internecie.

W tym samym czasie biskupi pomocniczy będą przewodniczyć Eucharystii także w tej intencji w innych parafiach archidiecezji katowickiej: bp Marek Szkudło w kościele. bł. Karoliny w Tychach, bp Adam Wodarczyk w bazylice NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śl., bp Grzegorz Olszowski w bazylice św. Antoniego w Rybniku. Również te Msze św. będą transmitowane w Internecie.

„Będziemy modlić się wspólnie o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych oraz o światło i potrzebne łaski w rozeznawaniu powołania i dokonywania życiowych wyborów. Chcemy prosić o pokój serca w tym szczególnym czasie, w jakim tegoroczni maturzyści podejmują egzaminacyjne wyzwania” - napisał abp Skworc w zaproszeniu do wspólnej modlitwy w intencji maturzystów. Do modlitwy zachęcił także nauczycieli i wychowawców oraz księży katechetów. Wszystkim uczniom kończącym rok szkolny udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

12-07-2024

Biuro Prasowe

Kondolencje i modlitwa

Abp Adrian J. Galbas SAC przekazuje kondolencje rodzinie zmarłego górnika KWK Rydułtowy i modli się za wszystkich poszkodowanych.

18-06-2024

Fot. Bartłomiej Dobrzański /Foto Gość

Kolejne zmiany personalne w archidiecezji katowickiej [aktualizacja 11 lipca)]

Publikujemy listę zmian personalnych (stan na 11 lipca 2024 r.).

07-07-2024

Foto: silesia.edu.pl

Piękna modlitwa odrzuconych

Homilia abp. Adriana Galbasa, wygłoszona 7 czerwca w Raszczycach podczas Eucharystii z okazji 750. rocznicy powstania miejscowości.

06-07-2024

Foto: Bartłomiej Dobrzański /Foto Gość

Nigdy nie tracić nadziei

Homilia abp. Adriana Galbasa wygłoszona 6 czerwca na Jasnej Górze podczas 59. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Chorych.

02-07-2024

Foto: Sanktuarium w Tuchowie / facebook

Abp Galbas w Tuchowie: Bez miłości nasze apostolstwo będzie bezduszne

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. odpustowej w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie.

01-07-2024

Foto: ks. Sławomir Tupaj

Oddać Mu życie

Homilia wygłoszona podczas święceń prezbiteratu Księży Jezuitów w Krakowie.

01-07-2024

Śp. ks. Lesław Przepłata

Z przykrością zawiadamiamy, że w poniedziałek 1 lipca zmarł śp. ks. Lesław Przepłata, lat 59, rocznik święceń 1992, proboszcz Parafii Świętego Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju.

26-06-2024

Fot. Henryk Przondziono /Foto Gość

Ks. Tomasz Koryciorz mianowany Jałmużnikiem Biskupim archidiecezji katowickiej

W imieniu arcybiskupa katowickiego będzie świadczył pomoc materialną i duchową osobom potrzebującym.

PIĄTEK,
19 lipca 2024 roku
Dzień powszedni
Kolor zielony

Słowo na dzisiaj

Mt 12, 1-8 | Pewnego razu Jezus przechodził w szabat pośród zbóż. Uczniowie Jego, odczuwając głód, zaczęli zrywać kłosy i jeść ziarna. Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: «Oto twoi uczniowie czynią to,...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1984 † Tomasz Kalfas
2010 † Henryk Macura

ROCZNICA URODZIN:
1946 - ks. Henryk KRZYSTECZKO
1962 - ks. Franciszek PAWLAS
1979 - ks. Bartosz ZYGMUNT
1992 - ks. Szymon SZOLC

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin