Pod hasłem „Rodzina - wspólnota pokoju” 9 czerwca br., ulicami Katowic po raz kolejny przejdzie Marsz dla życia i rodziny.

Rozpoczęcie Marszu poprzedzi Msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Sprzed katedry uczestnicy Marszu przejdą do Parku Kościuszki, gdzie na łące koncertowej o godz. 15.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny. W jego programie znajdą się występy zespołów młodzieżowych, muzycznych i atrakcje dla dzieci.

9 czerwca Marsze dla życia i rodziny odbędą się również w Rybniku i w Tychach.

24-02-2024

Fot. Rafał Bogacki /Foto Gość

Nowi diakoni w archidiecezji katowickiej

W sobotę 24 lutego święcenia diakonatu przyjęło trzech alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

24-02-2024

Ks. Wojtal: Walczymy o świętość

Kanclerz Kurii Metropolitalnej przewodniczył Mszy św. w kolejnym kościele stacyjnym. Tym razem była to parafia Trójcy Przenajświętszej w Katowicach.

23-02-2024

Fot. Dominika Bem /Radio eM

Abp Galbas: Kim jest dla mnie Jezus?

Metropolita katowicki przewodniczył Eucharystii w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Katowicach.

22-02-2024

Bp Wodarczyk: Miłosierdzie nie ocenia i nie potępia człowieka

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczy Mszy św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Zarzeczu.

21-02-2024

Fot. Dominika Bem

Bp Wodarczyk: Jezus nie jest naiwny

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Anny w Katowicach-Janowie.

20-02-2024

YT / Radio eM

Bp Szkudło: Chrystus ma Twoją twarz

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach.

PONIEDZIAŁEK,
26 lutego 2024 roku
Dzień powszedni
Kolor fioletowy

Słowo na dzisiaj

Łk 6, 36-38 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1948 † Antoni Gutsfeld
1964 † Paweł Dudek
2013 † Stanisław Garbocz

ROCZNICA URODZIN:
1975 - ks. Grzegorz KRZYK
1979 - ks. Michał WILK

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin