Osiemdziesięciolecie kapłaństwa obchodzi 25 czerwca br. ksiądz prałat Józef Pośpiech. Czynnie posługuje w Szwajcarii.

Jest kapłanem archidiecezji katowickiej. Jubilat ma 104 lata. Święcenia kapłańskie przyjął 25 czerwca 1939.

W życzeniach podpisanych przez metropolitę katowickiego abp. Wiktora Skworca, arcybiskupa seniora Damiana Zimonia oraz trzech biskupów pomocniczych, czytamy m. in.: „Z okazji 80. rocznicy Świeceń prezbiteratu dziękuje Ksiądz Prałat wszechmocnemu Bogu za wielki i święty dar sakramentalnego kapłaństwa. Włączając się w tę modlitwę dziękczynienia, dzielimy radość tego pięknego Jubileuszu i dziękujemy Księdzu za pełnioną z wielkim oddaniem posługę”.

Ks. Pośpiech od kilkudziesięciu lat pełni posługę kapłańską w Szwajcarii, jednak nigdy nie przestał być księdzem archidiecezji katowickiej. Aktualnie przebywa w domu Sióstr Opatrzności Bożej w Visp. Jest wciąż aktywny, codziennie celebruje Mszę św. i wielu osobom duchowo towarzyszy oraz udziela sakramentu pokuty i pojednania.

W dniu Jubileuszu, 25 czerwca, o godz.10.30 w miejscu pobytu Jubilata będzie sprawowana Eucharystia w jego intencji.

Więcej o ks. Józefie Pośpiechu

11-04-2024

Śp. ks. Ernest Mosler

Z przykrością zawiadamiamy, że w wieku 58 lat, w 33. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Ernest MOSLER (rocznik święceń 1991).

Obradowała Rada Kapłańska

Spotkanie odbyło się we wtorek 9 kwietnia w Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Obradom przewodniczył abp Adrian Galbas.

09-04-2024

Abp Galbas: trzy warunki spełniania woli Bożej

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Eucharystia rozpoczęła diecezjalne rekolekcje "Oddanie 33".

ŚRODA,
17 kwietnia 2024 roku

J 6, 35-40 | Jezus powiedział do ludu: «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież...

1962 † Jerzy Koptoń