W najbliższą sobotę będziemy przeżywali uroczystość patronalną archidiecezji ku czci św. Jacka. Serdecznie zapraszamy do katowickiej katedry.

W sobotę, 17 sierpnia, w uroczystość św. Jacka, patrona archidiecezji katowickiej o godz. 12.00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji mieszkańców archidiecezji oraz śp. Wojciecha Korfantego w 80. rocznicę jego śmierci.

Zgodnie z wieloletnią tradycją na zakończenie ogłoszony zostanie tegoroczny laureat nagrody Lux ex Silesia, przyznawanej osobom, które w swej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.

07-12-2023

Fot. ks. Rafał Bogacki /Foto Gość

Po raz pierwszy obradowała rada kapłańska w nowym składzie

Księża spotkali się w środę, 6 grudnia, w Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Obradom przewodniczył metropolita katowicki, który jest jej przewodniczącym.

04-12-2023

Słowo metropolity katowickiego na święto górników

"Barbórkowe" życzenia abp. Adriana Galbasa skierowane do pracujących w przemyśle wydobywczym i okołowydobywczym.

Fot. Marta Sudnik-Paluch /Foto Gość

Abp Galbas: Aby transformacja się udała, w jej centrum trzeba postawić człowieka

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. Barbórkowej w parafii św. Barbary w Katowicach-Giszowcu.

Fot. Roman Koszowski /Foto Gość

Chrześcijanin żyjący wiarą jest wezwany do budowania przyszłości własnej i swojego narodu

Abp senior Wiktor Skworc sprawował barbórkową Mszę św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku-Boguszowicach.

Fot. Roman Koszowski /Foto Gość

Kościół chce być przy górnikach

Abp Galbas uczestniczył w uroczystościach barbórkowych w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Kościół chce być na Śląsku

Słowo abp. Adriana Galbasa do świata górniczego wygłoszone w Akademii Muzycznej w Katowicach 1 grudnia 2023.

CZWARTEK,
7 grudnia 2023 roku
Wspomnienie św. Ambrożego
Kolor biały

Słowo na dzisiaj

Mt 7, 21. 24-27 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Każdego więc, kto...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1980 † Paweł Jochemczyk
1986 † Karol Wolny
1993 † Jerzy Pluta

ROCZNICA URODZIN:
1980 - ks. Kamil KISZEWSKI

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin