W najbliższą sobotę będziemy przeżywali uroczystość patronalną archidiecezji ku czci św. Jacka. Serdecznie zapraszamy do katowickiej katedry.

W sobotę, 17 sierpnia, w uroczystość św. Jacka, patrona archidiecezji katowickiej o godz. 12.00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji mieszkańców archidiecezji oraz śp. Wojciecha Korfantego w 80. rocznicę jego śmierci.

Zgodnie z wieloletnią tradycją na zakończenie ogłoszony zostanie tegoroczny laureat nagrody Lux ex Silesia, przyznawanej osobom, które w swej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.

20-05-2024

Fot. Roman Koszowski /Foto Gość

Zmiany personalne w archidiecezji katowickiej

Sekretarzem i kapelanem metropolity katowickiego został mianowany Ks. Sławomir Tupaj.

19-05-2024

Fot. Krzysztof Gawor

Abp Galbas do małżonków: bez miłości są samotne żony i nie mniej samotni mężowie

Metropolita katowicki przewodniczył liturgii, podczas której ponad 900 par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie.

17-05-2024

Fot. Roman Koszowski /Foto Gość

Zaproszenie abp. Adriana Galbasa na Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

Pielgrzymka pod hasłem "Jestem w Kościele", odbędzie się w niedzielę 26 maja.

14-05-2024

Kondolencje

Abp Adrian Galbas zapewnia o bliskości rodziny ofiar w kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie oraz w kopalni „Mysłowice Wesoła”.

14-05-2024

Fot. ks. Tomasz Wojtal

Pielgrzymka pracowników Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Pielgrzymi nawiedzili sanktuarium sanktuarium św. Rity w Głębinowie i sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim.

11-05-2024

Fot. Roman Koszowski /Foto Gość

Trzech diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu

Święceń udzielił im abp Adrian Galbas w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

ŚRODA,
22 maja 2024 roku
Dzień powszedni
Kolor zielony

Słowo na dzisiaj

Mk 9, 38-40 | Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami». Lecz Jezus odrzekł:...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1935 † Franciszek Krupkowski
1942 † Stanisław Siarkowski SJ
1971 † Jan Górka
2018 † Andrzej Król

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin