W ramach archidiecezjalnego Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa w sobotę, 7 wrześniabr., prezbiterzy, diakoni i alumni pielgrzymować będą do katowickiej archikatedry Chrystusa Króla na doroczny dzień wspólnoty u progu nowego roku katechetycznego. „Chcemy w tym dniu modlić się wspólnie, byśmy w mocy Bożego Ducha postępowali na drodze świętości i jeszcze gorliwiej służyli uświęceniu ludu Bożego. Odnowimy świadomość Eucharystii jako wielkiej tajemnicy naszej wiary, która jest źródłem naszego uświęcenia” - napisał w zaproszeniu biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00  modlitwą liturgiczną z konferencją bp. Stefana Cichego, emerytowanego biskupa legnickiego, pochodzącego z archidiecezji katowickiej. Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Po Mszy św. zaplanowano wspólnotową agapę w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

21-02-2024

Fot. Dominika Bem

Bp Wodarczyk: Jezus nie jest naiwny

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Anny w Katowicach-Janowie.

20-02-2024

Bp Szkudło: Chrystus ma Twoją twarz

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach.

17-02-2024

Fot. Magdalena Lubecka /Foto Lubecki

Abp Galbas: Daj Boże, że wejdziemy kiedyś i na inne schody

17 lutego metropolita katowicki poświęcił kaplicę Świętych Schodów w Piekarach Śląskich.

17-02-2024

Trzeci Kościół Stacyjny

W piątek po Popielcu homilię w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Herberta w Katowicach wygłosił ks. dr Tomasz Wojtal.

16-02-2024

Bp Szkudło: Post wyzwala miłość

W czwartek po Popielcu biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył liturgii stacyjnej w kościele św. Antoniego z Padwy w Katowicach.

14-02-2024

Fot. Marta Sudnik-Paluch /Foto Gość

Abp Galbas: życzę głębokiego Wielkiego Postu, bo inny jest bez sensu

W Środę Popielcową metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię

CZWARTEK,
22 lutego 2024 roku
ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA
Kolor biały

Słowo na dzisiaj

Mt 16, 13-19 | Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?» A oni odpowiedzieli: «Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za...

ROCZNICA ŚMIERCI:
1940 † Leon Haroński
1948 † Józef Grycman
1969 † Gerard Domagała CM
1976 † Jan Michałek
1993 † Stanisław Czerwionka
2009 † Franciszek Konieczny

ROCZNICA URODZIN:
1945 - ks. Henryk JERSZ
1959 - ks. Bogusław MIELNIK
1964 - ks. Dariusz NETEROWICZ
1976 - ks. Szymon KIERA
1986 - ks. Grzegorz SZOŁUCHA
1988 - ks. Adam ZGODZAJ

Kuria Metropolitalna w Katowicach
czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 9.00-15.00
z wyjątkiem świąt i uroczystości.

Materiały dla rodzin