Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Odpust: uroczystość Wniebowzięcia N.M.P;

MSZE ŚWIĘTE:
Dni powszednie: 6.30 (pn-pt - oprócz VII i VIII), 8.00, 18.00
Niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 (oprócz VII i VIII), 14.30, 16.00 (oprócz VII i VIII), 19.00;  sobota: 18.00
Osoby:
Ks. Zbigniew Kocoń (proboszcz, ksiądz, kanonik penitencjarz w kościele katedralnym, moderator Żywego Różańca w Archidiecezji Katowickiej)
Ks. Mateusz Krupa (wikariusz, ksiądz, posługa duszpasterska w Hospicjum Świętego Franciszka z siedzibą w Katowicach)
Ks. Szymon Melerowicz (wikariusz, ksiądz, penitencjarz w kościele katedralnym)
Ks. Marcin Socha (wikariusz, ksiądz, posługa głoszenia Słowa Bożego w ramach bezpośredniego przygotowania parafii Archidiecezji Katowickiej do wizytacji kanonicznej, członek Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej)
Ks. Bartosz Zygmunt (ksiądz, duszpasterz akademicki w Ośrodku DA przy parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach, studia na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, posługa kształcenia alumnów w zakresie śpiewu oraz prowadzenie chóru w WŚSD, posługa duszpasterska w środowisku pracowników naukowych i studentów Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, moderator Ośrodka Liturgicznego Ruchu Światło-Życie im. Świętego Benedykta w Chorzowie, członek Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej)