Informujemy, że Biura Kurii Metropolitalnej wznawiają pracę od poniedziałku 4 maja 2020 roku w godz. od 9.00 do 12.00, jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.

Archiwum Archidiecezjalne oraz Muzeum Archidiecezjalne nadal nie przyjmują interesantów.

Księża biskupi oraz pracownicy powyższych instytucji są do dyspozycji wiernych archidiecezji pod następującymi numerami telefonów i adresem poczty elektronicznej:

SEKRETARIAT ARCYBISKUPA METROPOLITY KATOWICKIEGO WIKTORA SKWORCA
Kapelan - ks. Krzysztof Biela +48 519 512 967; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretarz i rzecznik - ks. dr Tomasz Wojtal +48 519 546 018; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SEKRETARIAT BISKUPÓW POMOCNICZYCH
ks. bp Marek Szkudło
ks. bp Adam Wodarczyk
ks. bp Grzegorz Olszowski
s. Natalia Ścierska CSSE: +48 519 546 126; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KANCLERZ KURII METROPOLITALNEJ:
ks. Jan Smolec: +48 519 546 008; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KANCELARIA KURII METROPOLITALNEJ
Notariusze ks. Paweł Rylski, ks. Jakub Kania

WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA
Dyrektor
ks. Roman Chromy: +48 519 512 978; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYDZIAŁ DUSZPASTERSTWA RODZIN
Archidiecezjalny doradca życia rodzinnego
dr Ewa Porada: +48 519 546 196; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYDZIAŁ KATECHETYCZNY
Wizytator katechizacji
ks. dr Krzysztof Sosna: +48 519 546 240; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYDZIAŁ FINANSOWY
Ekonom
ks. Damian Suszka: +48 604 299 795; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SĄD METROPOLITALNY
Wikariusz sądowy
ks. dr hab. Piotr Ryguła: +48 519 546 098; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypominamy również, że w sądzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 dyżurują notariusze do obsługi spraw koniecznych i pilnych.