KOMUNIKAT

W dniu 23 listopada 2020 r. archidiecezja katowicka przekazała darowiznę w wysokości 50 tys. złotych na rzecz odbudowy Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, zniszczonego w pożarze, do którego doszło 14 listopada br.

Na skutek tego nieszczęśliwego zdarzenia na szczęście nikomu z pacjentów i personelu nic poważnego się nie stało, ale kosztowne prace remontowe są niezbędne w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania Oddziału i zagwarantowania profesjonalnej pomocy pacjentom.

Wierni Archidiecezji Katowickiej wspierają też wytrwałą modlitwą całą Służbę Zdrowia, zwłaszcza personel w/w Oddziału oraz wszystkich leczących i niosących pomoc chorym zarówna na koronawirusa, jak i inne choroby i schorzenia.

ks. Tomasz Wojtal
Rzecznik Arcybiskupa katowickiego
Dyrektor Biura Prasowego

***

Na skutek pożaru, do którego doszło 14 listopada, trzeba było ewakuować personel i 20 pacjentów. Cztery pielęgniarki trafiły na obserwację w wyniku podtrucia gazami pożarowymi. Ostatecznie nikomu nic się nie stało. Znacząco ucierpiał natomiast wyremontowany w ostatnim czasie oddział szpitala. Koniecznym jest wykonanie kosztownych prac modernizacyjnych, na które szpitala nie stać. Kilka dni temu placówka zwróciła się z apelem o wsparcie finansowe na odbudowę oddziału.