W katowickiej Kurii Metropolitalnej podsumowano adwentowy projekt Holyweek. Wręczono nagrody w zorganizowanym w ramach wirtualnego kalendarza adwentowego konkursie. Laureaci zgodnie stwierdzili, że udział w projekcie był pięknym i ważnym doświadczeniem dla całych rodzin.

W konkursie mogli wziąć udział rodzice wraz z dziećmi lub maksymalnie pięcioosobowe grupy osób. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było założenie darmowego konta na platformie Holyweek. Rodziny zdobywały punkty, wykonując każdego dnia proponowane zadania.

Za udział w projekcie zgromadzonym w Kurii rodzinom osobiście podziękował abp Wiktor Skworc. – Gratuluję zaangażowania się w czynne przygotowanie do świat Bożego Narodzenia. Drodzy Rodzice dziękuję wam za to, że nie tylko słowem, ale przede wszystkim przykładem wychowujecie w wierze swoje dzieci – mówił metropolita katowicki.

Abp Skworc ufundował główną nagrodę - rodzinny pobyt w Ośrodku Spotkań i Formacji w Brennej – który przypadł w udziale rodzinie Paszków z Chorzowa-Batorego. Z kolei rodzina Więcków ze Świętochłowic otrzymała laptop ufundowany przez Instytut Gość Media, a do rodziny Minalto trafił pakiet książek przygotowany przez Księgarnię św. Jacka.

9 innych zaangażowanych w konkursie rodzin otrzymało zestawy ufundowane przez archidiecezję katowicką. W zestawach znalazły się m.in. figura św. Józefa, rodzinna gra biblijna i książka kucharska na wspólne rodzinne gotowanie.  Nagrody te przekazał rodzinom ks. Roman Chromy, dyrektor wydziału duszpasterskiego katowickiej Kurii.

Rodzinny kalendarz adwentowy był duszpastersko-katechetyczną odpowiedzią na sytuację związaną z trwającą pandemią, które uniemożliwiła przeżycie okresu Adwentu w tradycyjny sposób.

- Platforma dotarła do 30 tys. osób związanych w wirtualnym kalendarzem oraz 60 tys. poprzez fanpage na portalu społecznościowym Facebook.. Przez czas trwania projektu strona została aktywowana prawie 400 tys. razy. Osobiste konto potrzebne do zbierania wirtualnych obrazków założyło 2,5 tys. użytkowników – powiedział w podsumowaniu ks. Sebastian Mandrysz, pomysłodawca i koordynator projektu.

W „Holyweek” zaangażowały się redakcje Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Katowickiego, Radio eM, Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza z Rudy Śląskiej oraz parafie św. Rodziny w Piekarach Śląskich i św. Bartłomieja w Bieruniu, z których transmitowane były Msze św. roratnie.

Organizatorzy przygotowują już kolejne zdalne propozycje dla rodzin.

Najnowsze

20 kwiecień 2021

Pierwsze Komunie św. w czasie pandemii

Zgodnie z zaleceniami Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach tegoroczne uroczystości pierwszokomunijne...

19 kwiecień 2021

Rocznica święceń kapłańskich abp. Wiktora Skworca

19 kwietnia mija 48. rocznica święceń prezbiteratu Metropolity katowickiego i kapłanów, którzy...

18 kwiecień 2021

Rodzina jest skałą ucieczki

Po raz 30. członkowie Domowego Kościoła przeżywali w katowickiej katedrze Wielkanocny Dzień...

16 kwiecień 2021

Warto mówić o rzeczach pozytywnych i wspólnie czynić dobro!

W trudnych, nieprzewidywalnych czasach rodzinna modlitwa, Eucharystia oraz karmienie się Bożym Słowem...

16 kwiecień 2021

Śp. ks. Władysław Basista

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł Śp. ks. prał. Władysław Basista, emerytowany wykładowca...

13 kwiecień 2021

Kartki dla chorych na Covid-19

Ponad pół tysiąca kartek dla chorych na COVID-19 napisali w ramach akcji...