Nabożeństwo odbyło się w formie online. Wzięło w nim udział ponad 150 osób.

- Jakiś czas temu podczas spotkania Ruchu Światło-Życie oraz Focolare zastanawialiśmy się, co możemy zrobić razem, jak możemy budować jedność pomiędzy nami, jedność w Kościele. I z tego spotkania zrodziła się ta nasza wspólna modlitwa – tłumaczył na początku spotkania ks. Waldemar Maciejewski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

Rozważania przy poszczególnych stacjach prowadzili członkowie Ruchu Focolare oraz Ruchu Światło-Życie, zwłaszcza Domowego Kościoła archidiecezji katowickiej oraz krakowskiej. W ramach rozważań członkowie wspólnot dzielili się także świadectwem swojej wiary i swojego życia z Chrystusem. – Starałam się towarzyszyć mojej znajomej, matce syna alkoholika. Widziałam, jak cierpi – mówiła Aleksandra prowadząc rozważanie jednej ze stacji.

W nabożeństwie online wzięła również udział Ewa Korbut, misjonarka z Ruchu Światło-Życie, posługująca od roku w Kenii. Zachęciła wszystkich do modlitwy za dzieła, które mają miejsce na czarnym lądzie. – Każde zorganizowane rekolekcje w Kenii, Tanzanii czy Rwandzie pokazują jak Jezus mocno tutaj działa – mówiła. Przybliżyła także ideę „Adopcji na Odległość” polegającej na zaopiekowaniu się przynajmniej przez rok dzieckiem z sierocińca Shalom w Mitunguu. Akcję można wesprzeć przez stronę internetową wspieram.oaza.pl

Wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej Ruchu Światło-Życie oraz Focolare archidiecezji katowickiej miało miejsce online pierwszy raz. Do tej pory członkowie Focolare spotykali się na wspólnej Drodze Krzyżowej celebrowanej przy panewnickiej bazylice oo. Franciszkanów w Katowicach. Tym razem z powodu pandemii nabożeństwo to zostało przeniesione do internetu.

ks. sk / xtom

Najnowsze

20 maj 2024

Zmiany personalne w archidiecezji katowickiej

Sekretarzem i kapelanem metropolity katowickiego został mianowany Ks. Sławomir Tupaj.

20 maj 2024

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

W niedzielę 26 maja 2024 roku odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do sanktuarium Matki...

19 maj 2024

Abp Galbas do małżonków: bez miłości są samotne żony i nie mniej samotni mężowie

Metropolita katowicki przewodniczył liturgii, podczas której ponad 900 par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie.

17 maj 2024

Zaproszenie abp. Adriana Galbasa na Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

Pielgrzymka pod hasłem "Jestem w Kościele", odbędzie się w niedzielę 26 maja.

14 maj 2024

Pielgrzymka pracowników Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Pielgrzymi nawiedzili sanktuarium sanktuarium św. Rity w Głębinowie i sanktuarium św. Jacka...

14 maj 2024

Kondolencje

Abp Adrian Galbas zapewnia o bliskości rodziny ofiar w kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie oraz w...