Pochodzący z Cieszyna bp Zbigniew Tadeusz Kusy OFM, ordynariusz diecezji Kaga-Bandoro w Republice Środkowoafrykańskiej przesłał na ręce Metropolity katowickiego życzenia i refleksję z okazji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Drogi Wiktorze, Współbracie w posłudze biskupiej w Kościele,

Pan Jezus Zmartwychwstały wypełnił do końca wolę Ojca, aby nas zbawić, ofiarując nam Jego Boże życie. Niech Jego obecność z nami, o której nas zapewnia: „Ja jestem z wami zawsze”, stanie się motywacją wszystkich naszych wyborów, decyzji, spotkań i posługiwań. W naszej sytuacji, gdzie jeszcze trwa okupacja terenów i miejscowości przez rebeliantów muzułmańskich i w Waszej, z wszystkimi utrapieniami i niebezpieczeństwami pandemii, przyjmijmy Jego pocieszające i umacniające słowo: „Pokój Wam!”

Na cały czas wielkanocny życzę obfitości łask i darów Ducha Świętego, zapewniam bratersko o pamięci w modlitwie i o nią też proszę.

Mam program „wyjazdowy” na wszystkie niedziele do połowy czerwca, choć na Zesłanie Ducha Świętego będę katedrze, a dwa tygodnie wcześniej pewno też, bo będzie zakończenie dni formacji dla młodych kapłanów, do pięciu lat po święceniach. Aktualnie jest ich dziesięciu, co stanowi jedną czwartą wszystkich kapłanów diecezjalnych, ale spośród wszystkich czterdziestu, dwunastu jest poza diecezją, w stolicy, w Afryce i w Europie.

Nie wiem, czy będzie możliwy mój przyjazd na urlop końcem lipca albo początkiem sierpnia, ale jak przyjadę, to na pewno będzie okazja, aby spotkać się w Katowicach albo w Piekarach...

Pozdrawiam serdecznie: Szczęść Boże!
+Tadeusz Zbigniew KUSY, OFM

Najnowsze

20 kwiecień 2021

Pierwsze Komunie św. w czasie pandemii

Zgodnie z zaleceniami Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach tegoroczne uroczystości pierwszokomunijne...

19 kwiecień 2021

Rocznica święceń kapłańskich abp. Wiktora Skworca

19 kwietnia mija 48. rocznica święceń prezbiteratu Metropolity katowickiego i kapłanów, którzy...

18 kwiecień 2021

Rodzina jest skałą ucieczki

Po raz 30. członkowie Domowego Kościoła przeżywali w katowickiej katedrze Wielkanocny Dzień...

16 kwiecień 2021

Warto mówić o rzeczach pozytywnych i wspólnie czynić dobro!

W trudnych, nieprzewidywalnych czasach rodzinna modlitwa, Eucharystia oraz karmienie się Bożym Słowem...

16 kwiecień 2021

Śp. ks. Władysław Basista

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł Śp. ks. prał. Władysław Basista, emerytowany wykładowca...

13 kwiecień 2021

Kartki dla chorych na Covid-19

Ponad pół tysiąca kartek dla chorych na COVID-19 napisali w ramach akcji...