W niedzielę 9 maja trzech diakonów rozpocznie rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, które przyjmą z rąk abp. Wiktora Skworca w sobotę 15 maja o godz. 10 w katedrze Chrystus Króla w Katowicach.

Z tej okazji Metropolita katowicki wystosowała komunikat do parafii archidiecezji, który zostanie odczytany wiernym podczas niedzielnej Mszy św.

Poniżej publikujemy pełną treść dokumentu:

Drodzy Bracia i Siostry!

W VI Niedzielę Wielkanocną rozpoczynają się rekolekcje dla diakonów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu. Prowadzącego rekolekcje ojca duchownego naszego Seminarium oraz trzech diakonów, pochodzących z parafii św. Brata Alberta w Jastrzębiu-Zdroju, Chrystusa Króla w Lędzinach-Hołdunowie i Wniebowzięcia NMP w Radlinie-Biertułtowach, polecam modlitwie całej rodziny diecezjalnej. Święcenia kapłańskie odbędą się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, w sobotę 15 maja br. o godz. 10.00.

Proszę także o modlitwę w intencji maturzystów, o światło Ducha Świętego dla nich na czas zdawania egzaminów i podejmowania decyzji o wyborze drogi życiowej. Módlmy się serdecznie o nowe powołania do wyłącznej służby Bożej, a także o wytrwanie w powołaniu dla tych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na Boże wezwanie.

Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita Katowicki

 

Najnowsze

12 czerwiec 2021

Franciszkanie i cysters przyjęli święcenia

Czterech franciszkanów i cysters przyjęli święcenia kapłańskie w Katowicach-Panewnikach. Trzech franciszkanów przyjęło...

10 czerwiec 2021

Zmiany personalne w parafiach

W katowickiej Kurii abp Wiktor Skworc wręczył dekrety dla proboszczów i administratorów.

04 czerwiec 2021

Być może na przyszłość pozostanie możliwość I komunii w wąskim gronie

– Być może po pandemii pozostanie możliwość przyjmowania I komunii w wąskim...

03 czerwiec 2021

Boże Ciało w katedrze

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa metropolita katowicki przewodniczył Mszy św...

02 czerwiec 2021

Proboszczowie przechodzący na emeryturę

Metropolita katowicki spotkał się w Kurii Metropolitalnej z proboszczami przechodzącymi w tym...

31 maj 2021

Pomoc poszkodowanym w pożarze

Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z proboszczem parafii Św. Ap. Piotra i Pawła...