– Zaczynamy okres umacniania relacji z Bogiem – powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, przypominając że najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, kończące w Kościele okres Bożego Narodzenia, a zaczynające tzw. okres zwykły.

Metropolita Katowicki zachęcił, aby z okazji Niedzieli Chrztu Pańskiego odbyć duchową pielgrzymkę do chrzcielnicy, w której sami przyjęliśmy chrzest. Podkreślił, że okres zwykły w roku liturgicznym to czas umacniania relacji z Bogiem, zacieśnimy ją z Jezusem słuchając przez cały rok Jego nauczania. Jako bierzmowani będziemy też umacniać relację z Duchem Św., którego darami powinniśmy wypełniać relacje rodzinne i społeczne.

Abp Wiktor Skworc podziękował wszystkim, którzy wsparli go modlitwą i bliskością duchową z okazji wczorajszego (6.01) Dies Episcopi, czyli rocznicy święceń biskupa diecezjalnego. Dodał, że właśnie tego dnia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, udzielił błogosławieństwa świeckiej misjonarce, Katarzynie Tomaszewskiej, pochodzącej z parafii w Piekarach Śl., która w najbliższym czasie wyjedzie do Zambii, aby pomagać misjonarzom z archidiecezji katowickiej. Powiedział też z aprobatą, że zgłosili się do niego dwaj alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z prośbą o pozwolenie na wyjazd do Zambii na praktykę wakacyjną.

Metropolita złożył też życzenia Ukraińcom, mieszkającym w naszym regionie, którzy w Kościołach greckokatolickim i prawosławnym obchodzą właśnie Boże Narodzenie.

Najnowsze

08 styczeń 2022

Kolędnicy misyjni wrócili do akcji

Z powodu pandemii kolędnicy misyjni ze Świerklan nie chodzili w tym roku...

07 styczeń 2022

Zaczynamy okres umacniania relacji z Bogiem

– Zaczynamy okres umacniania relacji z Bogiem – powiedział w Radiu eM...

07 styczeń 2022

Betlejem w plenerze

Zimno, wiatr ani nawet śnieg nie zniechęciły uczestników koncertu "Polskie Betlejem", który...

06 styczeń 2022

Dzień biskupa w Katowicach

Za abp. Wiktora Skworca w 24. rocznicę jego święceń biskupich modlili się...

04 styczeń 2022

Śp. ks. Michał Anczok

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarł ks. Michał Anczok (rocznik święceń 1971), emerytowany...

02 styczeń 2022

Dies Episcopi w archidiecezji

W specjalnym komunikacie przesłanym do parafii archidiecezji katowickiej bp Grzegorz Olszowski, wikariusz...