– Zaczynamy okres umacniania relacji z Bogiem – powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, przypominając że najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, kończące w Kościele okres Bożego Narodzenia, a zaczynające tzw. okres zwykły.

Metropolita Katowicki zachęcił, aby z okazji Niedzieli Chrztu Pańskiego odbyć duchową pielgrzymkę do chrzcielnicy, w której sami przyjęliśmy chrzest. Podkreślił, że okres zwykły w roku liturgicznym to czas umacniania relacji z Bogiem, zacieśnimy ją z Jezusem słuchając przez cały rok Jego nauczania. Jako bierzmowani będziemy też umacniać relację z Duchem Św., którego darami powinniśmy wypełniać relacje rodzinne i społeczne.

Abp Wiktor Skworc podziękował wszystkim, którzy wsparli go modlitwą i bliskością duchową z okazji wczorajszego (6.01) Dies Episcopi, czyli rocznicy święceń biskupa diecezjalnego. Dodał, że właśnie tego dnia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, udzielił błogosławieństwa świeckiej misjonarce, Katarzynie Tomaszewskiej, pochodzącej z parafii w Piekarach Śl., która w najbliższym czasie wyjedzie do Zambii, aby pomagać misjonarzom z archidiecezji katowickiej. Powiedział też z aprobatą, że zgłosili się do niego dwaj alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z prośbą o pozwolenie na wyjazd do Zambii na praktykę wakacyjną.

Metropolita złożył też życzenia Ukraińcom, mieszkającym w naszym regionie, którzy w Kościołach greckokatolickim i prawosławnym obchodzą właśnie Boże Narodzenie.

Najnowsze

20 maj 2022

Małżeństwo to powołanie, które należy odkrywać, a potem realizować

– Małżeństwo to powołanie, które należy odkrywać, a potem realizować – zaznaczył...

19 maj 2022

Muzeum Archidiecezjalne na nowo

Nowa siedziba instytucji wraz znajduje się w przestrzeni postindustrialnej – dawnej Drukarni...

19 maj 2022

Msza św. w intencji abp. Skworca

Metropolita świętował urodziny i imieniny wspólnie ze zgromadzonymi w katedrze Chrystusa Króla...

16 maj 2022

Urodziny Metropolity katowickiego

W czwartek 19 maja swoje kolejne urodziny obchodzi abp Wiktor Skworc. Polecamy...

14 maj 2022

Święcenia prezbiteratu

8 kapłanów w sobotę 14 maja zyskała archidiecezja katowicka. Święcenia przyjęli z...

13 maj 2022

Posługa neoprezbiterów powinna być omodlona

– Posługa neoprezbiterów powinna być omodlona – powiedział w Radiu eM abp...