Nagrody w konkursie na najładniejszą Poradnię Życia Rodzinnego wręczone. Doradcy i proboszczowie z archidiecezji spotkali się we wtorek z abp. Wiktorem Skworcem.

W głosowaniu internautów zdecydowaną przewagę osiągnęła poradnia działająca przy parafii NSPJ i św. Jana Bosko (Katowice-Piotrowice), na którą oddano 797 głosów. Drugie miejsce zajęła poradnia z parafii Opatrzności Bożej w Katowicach-Zawodziu (369 głosów) a trzecie z parafii św. Michała Archanioła w Skrzyszowie (337głosów). O tytuł najładniejszej ubiegało się w głosowaniu internautów prawie dwadzieścia poradni. – To są dobre adresy, waszej pracy nie da się przeliczyć na materialne rzeczy – podsumował biorących udział ks. Zdzisław Brzezinka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej. – Każda poradnia, która dobrze funkcjonuje, która ma dobry zespół doradców, nie zamyka się w pomieszczeniach, szuka kontaktu. Ten konkurs, te nagrody to jest podziękowanie wobec was, za to, co robicie z takim sercem i zaangażowaniem. To piękna posługa, dziękujemy za nią i za to, że staracie się, by poradnie były przyjazne, by ci ludzie, którzy tam przychodzą czuli się jak w domu. To są często pokoje gościnne – zauważył z uśmiechem.

Wręczenie nagród odbyło się we wtorek we wnętrzu budynku Kurii Metropolitalnej. Wygrani upominki odebrali z rąk abp Wiktora Skworca. Metropolita katowicki podkreślił, że spotkanie doradców można włączyć w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny i nawiązał do obchodzonych po raz dziewiąty Jubileuszy Małżeńskich w katedrze. – Rodzina jest dziś stawiana pod znakiem zapytania, jest przedmiotem różnych ataków. Promocja rodziny pięknej, dojrzałej jest bardzo ważna. Wy przygotowujecie do tego życia rodzinnego, za co chciałem wam bardzo serdecznie podziękować. Jesteście grupą wolontariuszy, którym z radością podpisuję legitymacje doradców. To ogromna radość widzieć, jak ta armia się rozrasta – mówił abp Wiktor Skworc.

– Często to poradnia i kancelaria są twarzami kościoła, powinny być to miejsca ciepłe, zapraszające. Szczególnie wy jesteście osobami pierwszego kontaktu, przede wszystkim dla młodych ludzi. Ten pierwszy kontakt powinien być przepełniony empatią. Stoi przecież za nami motywacja miłości, przecież Bóg tak świat umiłował – przypomniał metropolita.  

– Staramy się o to, by te miejsca były na dobrym poziomie. Mam nadzieję, że takie pokazanie pięknych poradni będzie dla wszystkich mobilizujące. Można wydać dekret, ale przecież pociąga przykład, konkret. Życzę, by inne poradnie poszły waszym śladem. I dziękuję wam za działania – mówił abp Wiktor Skworc. „Czas to miłość” przypomniał za papieżem Janem Pawłem II i podziękował doradcom za miłość okazywaną poprzez bezinteresowną uwagę poświęconą narzeczonym, małżeństwom oraz rodzinom. – Robicie kawał dobrej roboty – gratulowała zebranym Ewa Porada z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

 

Najnowsze

06 lipiec 2022

Abp Galbas na Jasnej Górze do chorych i zdrowych

- Apostolstwo, które podejmują chorzy, to najcenniejsze z apostolstw, jakie istnieją w...

29 czerwiec 2022

Niech drogi waszego życia prowadzą zawsze do świątyni

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła świętowała 120. rocznicę konsekracji kościoła –...

26 czerwiec 2022

Apelujemy o umocnienie rzemiosła w strukturze gospodarczej naszego kraju

Po raz 41. rzemieślnicy i przedstawiciele małych przedsiębiorstw spotkali się na Jasnej...

26 czerwiec 2022

Troska o siebie i wzajemne relacje warunkiem budowania lepszych miast

W niedzielę abp koadiutor przewodniczył odprawianej w kościele mariackim Mszy w intencji...

26 czerwiec 2022

XIV Msza na wodzie na Zalewie Rybnickim

Wokół ołtarza, kołyszącego się na falach Jeziora Rybnickiego, zgromadziły się jachty i...

25 czerwiec 2022

16 i 17 diakon stały w archidiecezji katowickiej

Marek Dytkowski i Marek Hadalski to dwaj wyświęceni w parafii NMP Matki...