Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości. Pod takim hasłem odbył się dzień skupienia tegorocznych neoprezbiterów w Beskidzie Sądeckim. Młodym kapłanom towarzyszył abp Wiktor Skworc.

Słowa o świętości to fragment homilii św. Jana Pawła II, wygłoszonej16 czerwca 1999 r., podczas sprawowanej przez niego Mszy w Starym Sączu.

Dzień skupienia rozpoczął się wspólną modlitwą przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Kapłani zatrzymali się również w położnym nieopodal Domu Rekolekcyjnym "Opoka". Centralnym punktem była Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego w klasztorze sióstr klarysek, gdzie przechowywane są relikwie św. Kingi, kanonizowanej przez św. Jana Pawła II 16 czerwca 1999 r. w Starym Sączu.

Uczestnicy dnia skupienia zdobyli również Przehybę, skąd - przemierzając szlaki Beskidu Sądeckiego - dotarli do Krościenka, aby pomodlić się przy grobie sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego o jego rychłą beatyfikację. O ducha służby i postawę dobrego pasterza w codziennym duszpasterzowaniu prosili we wspólnej modlitwie w kaplicy Chrystusa Sługi na Kopiej Górce.

Dni skupienia neoprezbiterów to cykliczne spotkania modlitewno-formacyjne. Stanowią one integralną część formacji stałej duchownych archidiecezji katowickiej.

ks. Rafał Skitek /Radio eM

Najnowsze

09 czerwiec 2023

Zmiany personalne księży

– Nie prowadźcie w parafiach duszpasterstwa masowego. Starajcie się spotkać człowieka, a...

09 czerwiec 2023

Dyspensa na 9 czerwca

od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

08 czerwiec 2023

Centralna procesja Bożego Ciała

Ulicami Katowic przeszła procesja teoforyczna.

02 czerwiec 2023

Komunikat Kurii Metropolitalnej

Pierwsze zmiany personalne podjęte przez arcybiskupa Adriana Galbasa SAC.

31 maj 2023

Życzenia i gratulacje

List gratulacyjny abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, do abp. Adriana...

31 maj 2023

Zapraszam Was do wspólnej drogi!

Słowo Arcybiskupa Metropolity Katowickiego