Eucharystii przewodniczył abp Wiktor Skworc. Razem z nim w kościele akademickim modlili się pozostali biskupi, a także duchowni i świeccy pracownicy Kurii Metropolitalnej, osoby życia konsekrowanego oraz zebrani wierni.

Homilię wygłosił bp Adam Wodarczyk. - Dziękujmy dziś Bogu za świadectwo żywej wiary św. Marka Ewangelisty, za to, że dzięki przekazanemu przez niego tekstowi Ewangelii możemy przybliżać się do Jezusa. Zachęceni przez świętego Piotra przyobleczmy się w pokorę, oparci o Chrystusa stańmy się, tak jak dzisiejszy patron, narzędziem, mostem, poprzez który nasi bliźni poznają jedynego Zbawiciela świata – powiedział.

Zwrócił się także bezpośrednio do solenizanta. - Drogi Biskupie Marku, w dniu Twoich imienin dziękujemy dobremu Bogu, ale i Tobie, że na wzór Twego patrona, św. Marka, gorliwie głosisz Ewangelię o Jezusie Synu Bożym i, że czynisz to w postawie pokory i czuwania, posłuszny wielkiemu nakazowi misyjnemu naszego Pana Jezusa Chrystusa. I niech tak dalej będzie – życzył.

W imieniu uczestników liturgii imieninowej życzenia bp. Markowi złożył ks. Bogdan Kania z Wydziału Duszpasterskiego katowickiej Kurii. – Życzymy zasłuchania i zapatrzenia w Tego, który cię powołał, wybrał i który cię uzdalnia, abyś pisał Ewangelię, nie piórem na kartach, ale swoim życiem, dzień po dniu z wielką wytrwałością, gorliwością i zapałem.

Przed błogosławieństwem słowo do bp. Marka skierował także abp. Skworc. - Niech Pan błogosławi w gorliwym wypełnianiu pasterskich powinności. Niech wypowiadane słowa życzeń stają się rzeczywistością w życiu – powiedział.

Najnowsze

17 maj 2024

Zaproszenie abp. Adriana Galbasa na Pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

Pielgrzymka pod hasłem "Jestem w Kościele", odbędzie się w niedzielę 26 maja.

14 maj 2024

Pielgrzymka pracowników Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Pielgrzymi nawiedzili sanktuarium sanktuarium św. Rity w Głębinowie i sanktuarium św. Jacka...

14 maj 2024

Kondolencje

Abp Adrian Galbas zapewnia o bliskości rodziny ofiar w kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie oraz w...

11 maj 2024

Trzech diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu

Święceń udzielił im abp Adrian Galbas w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

10 maj 2024

Stanowisko Rady Stałej KEP w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia

Członkowie rady przypomnieli nauczanie Kościoła nt. godności każdej istoty ludzkiej.

08 maj 2024

Nagroda dla pątniczki

Pani Barbara Waliczek, która w Wielkim Poście pieszo pielgrzymowała do katowickich kościołów...