Kapłani i diakoni z całego kraju przybyli do Piekar Śląskich, aby rozegrać 32. Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym. Nie brakowało intensywnych sportowych emocji. Do do walki o najwyższe miejsce na podium przystąpiło blisko 50 uczestników.

Zawody rozpoczęły się 2 kwietnia. Pierwszym punktem programu, jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek, była Msza św. w piekarskiej bazylice. Przewodniczył jej abp Adrian Galbas. Metropolita zwrócił się do księży biorących udział w turnieju życząc im sukcesów. - Cieszę się, że księża mają swoje pasje. Dobrze mieć swój sposób na spędzanie wolnego czasu i regenerację psychiczną. Osiągnięcia w sporcie są kwestią talentu i szczęścia, ale także systematycznego wysiłku, ćwiczeń i treningów. Niech to wszystko zaowocuje w nadchodzących zawodach - mówił. Po zakończonej Eucharystii księża udali się na wspólną kolację i nocleg do nowo otwartego Domu Rekolekcyjnego "Nazaret”, który znajduje się nieopodal bazyliki.

3 kwietnia o godz. 10 w hali piekarskiego MOSiR -u nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów. Uczestniczyli w nim: ks. Mirosław Godziek, proboszcz i kustosz piekarskiej bazyliki oraz Łukasz Tomczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do rywalizacji przystąpili księża diecezjalni i zakonni, oraz diakoni, którzy w tym roku przyjmą święcenia kapłańskie. W ramach mistrzostw odbywały się dwa turnieje: drużynowy i indywidualny. Drużynę stanowili zawodnicy pochodzący z jednej diecezji lub metropolii oraz zakonnicy tych samych zgromadzeń. W turnieju indywidualnym gra toczyła w kategoriach: Open, Debiutant oraz w czterech kategoriach wiekowych. Wszystkie mecze zostały rozgrane zgodnie z zasadami Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

bd

Wyniki turnieju

Najnowsze

27 maj 2024

Piekary mężczyzn 2024. Nabożeństwo majowe

Piekarska pielgrzymka zakończyła się modlitwą, którą poprowadził biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Robert...

27 maj 2024

Piekary mężczyzn 2024. Godzina ewangelizacyjna

Przygotowali ją alumni i przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

26 maj 2024

Prymas Polski w Piekarach: świat potrzebuje dziś ojców, odrzuca zaś panów

Abp Wojciech Polak przewodniczył Pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej.

26 maj 2024

Abp Galbas w Piekarach: Kościół ma serce

– Kościół to nie jest grupka, partyjka, zbieranina, to nie jest klub...

25 maj 2024

Abp Galbas do nowo ustanowionych animatorów: "Bądźcie cierpliwi"

75 animatorów ministranckich otrzymało krzyże - znak swojej posługi. 

25 maj 2024

Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Publikujemy treść papieskiego orędzia.