Z przykrością zawiadamiamy, że w wieku 58 lat, w 33. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Ernest MOSLER (rocznik święceń 1991), rezydent Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach.

Uroczystości jego pogrzebu będą miały następujący przebieg:

 • w piątek, 12 kwietnia br.
  w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach:
  -    o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  -    o godz. 15.30 - Msza święta eksportacyjna,
 • w sobotę, 13 kwietnia br.
  w Parafii Chrystusa Króla w Lędzinach-Hołdunowie:
  -    o godz. 9.30 - Modlitwa różańcowa,
  -    o godz. 10.00 - Msza święta pogrzebowa.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Amen.

ŚP. KS. ERNEST MOSLER, urodził się 21 listopada 1965 roku w Mysłowicach jako syn Pawła, górnika i Anny zd. Machalica. Jego ojciec pracował na kopalni „Ziemowit”; matka była pracownikiem fizycznym. Został ochrzczony 5 grudnia 1965 roku w Parafii Świętego Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Tam także, mając 7 lat, przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej.
Swoją edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej w Mysłowicach w 1972 roku. Trzy lata później wraz z rodzicami przeprowadził się do Parafii Chrystusa Króla w Lędzinach-Hołdunowie. Dnia 8 marca 1979 roku, przystąpił do Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił mu biskup Czesław Domin w Parafii Świętej Anny w Lędzinach. Po ukończeniu nauki w szkole podstawowej, uczęszczał do Liceum Zawodowego w Mysłowicach. W młodości uczestniczył w spotkaniach i rekolekcjach Ruchu Światło Życie. Przez 9 lat posługiwał przy ołtarzu jako ministrant, a następnie pełnił funkcję lektora i kantora. Był zaangażowany w akcje charytatywne, pomagając chorym i potrzebującym.
W roku 1984 wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W trakcie formacji do kapłaństwa odbył dwa staże: katechetyczny – w rodzinnej parafii oraz jako diakon w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Orzeszu. Uzyskał tytuł magistra pisząc pracę z teologii moralnej pt. „Sakrament Pojednania a kształtowanie moralnych postaw młodzieży”.
Święcenia diakonatu otrzymał 22 kwietnia 1990 roku z rąk biskupa Gerarda Bernackiego w Parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej. Święceń prezbiteratu udzielił mu arcybiskup Damian Zimoń 11 maja 1991 roku w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
Po święceniach, w ramach tzw. zastępstw wakacyjnych został skierowany do pracy duszpasterskiej, najpierw do Parafii Świętego Jacka w Katowicach-Ochojcu, a następnie do Parafii Chrystusa Króla w Lędzinach-Hołdunowie. Pierwszym miejscem posługi księdza Ernesta Moslera jako wikariusza była Parafia Świętego Wawrzyńca i Świętego Antoniego w Rudzie Śląskiej-Wirku (1991-1995), gdzie katechizował w Zespole Szkół Budowlanych w Rudzie Śląskiej oraz Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej.
Kolejnymi miejscami posługi wikariuszowskiej księdza Ernesta były: Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Czerwionce-Leszczynach (1995-1998), gdzie katechizował w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Czerwionce oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Czerwionce-Leszczynach; Parafia Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej-Halembie (1998-2002), w której uczył religii w Szkole Podstawowej Sportowej w Rudzie Śląskiej-Halembie; Parafia Świętego Jacka w Radoszowach, (2002-2006), gdzie powierzona mu została funkcja katechety w Gimnazjum nr 12 w Rybniku oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Rydułtowach; Parafia Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich-Bytkowie (2006-2009), gdzie uczył religii w Szkole Podstawowej nr 1 w Siemianowicach Śląskich i Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich; Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia Dolnego(2009-2012), gdzie katechizował w Szkole Podstawowej nr 66 w Katowicach oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Katowicach.
Ze względu na stan zdrowia, z dniem 1 lutego 2012 roku, zamieszkał w Domu Świętego Józefa w Katowicach. Po skończonym urlopie zdrowotnym, w 2015 roku powrócił do duszpasterstwa, stając się rezydentem w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach.
Zmarł 9 kwietnia 2024 roku, w wieku 58 lat, w 33. roku kapłaństwa. Msza święta eksportacyjna została odprawiona 12 kwietnia 2024 roku w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach. Jego pogrzeb odbył się 13 kwietnia 2024 roku w Parafii Chrystusa Króla w Lędzinach-Hołdunowie, gdzie został pochowany.

Najnowsze

27 maj 2024

Piekary mężczyzn 2024. Nabożeństwo majowe

Piekarska pielgrzymka zakończyła się modlitwą, którą poprowadził biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Robert...

27 maj 2024

Piekary mężczyzn 2024. Godzina ewangelizacyjna

Przygotowali ją alumni i przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

26 maj 2024

Prymas Polski w Piekarach: świat potrzebuje dziś ojców, odrzuca zaś panów

Abp Wojciech Polak przewodniczył Pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej.

26 maj 2024

Abp Galbas w Piekarach: Kościół ma serce

– Kościół to nie jest grupka, partyjka, zbieranina, to nie jest klub...

25 maj 2024

Abp Galbas do nowo ustanowionych animatorów: "Bądźcie cierpliwi"

75 animatorów ministranckich otrzymało krzyże - znak swojej posługi. 

25 maj 2024

Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Publikujemy treść papieskiego orędzia.