W Wielkim Poście pieszo pielgrzymowała do katowickich kościołów stacyjnych. W czerwcu poleci do Rzymu. Specjalnie przygotowany bilet wręczył pątniczce abp Adrian Galbas. Przyjęła go z zaskoczeniem nie spodziewając się takiego wyróżnienia.

Pani Barbara pochodzi z Siemianowic Śląskich. Na początku bieżącego roku odwiedzała Kościoły w swoim rodzinnym mieście, a także w Rudzie Śląskiej, Tychach, Mysłowicach i Piekarach Śląskich. Pielgrzymowała pieszo, by nawiedzić bożonarodzeniowe szopki. W Wielkim Poście podjęła podobne wyzwanie, tym razem wpisując się w inicjatywę organizowaną przez archidiecezję katowicką. Nie planowała tras pielgrzymkowych. – Nie korzystam z tych nowoczesnych map. Najdalej miałam do Kostuchny, Zarzecza, w tamte okolice. Nawet jak nieświadomie pobłądziłam, to zawsze się dopytałam ludzi i już wiedziałam, gdzie iść. To był dla mnie czas łaski, na każdym spotkaniu doświadczałam Opatrzności Bożej. W ogóle w tych spotkaniach brali udział ludzie głęboko wierzący. Może wyprosili łaskę wiary dla kogoś? – mówiła w rozmowie z Gościem Niedzielnym.

Inicjatywa pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Katowicach została w tym roku zorganizowana po raz pierwszy. Przyciągnęła spore grono pątników, którzy każdego dnia odwiedzali inną świątynię. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. oraz adoracji. Każdy z nich mógł zdobywać pieczątki do specjalnie przygotowanego paszportu pielgrzyma.

Najnowsze

27 maj 2024

Piekary mężczyzn 2024. Nabożeństwo majowe

Piekarska pielgrzymka zakończyła się modlitwą, którą poprowadził biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Robert...

27 maj 2024

Piekary mężczyzn 2024. Godzina ewangelizacyjna

Przygotowali ją alumni i przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

26 maj 2024

Prymas Polski w Piekarach: świat potrzebuje dziś ojców, odrzuca zaś panów

Abp Wojciech Polak przewodniczył Pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej.

26 maj 2024

Abp Galbas w Piekarach: Kościół ma serce

– Kościół to nie jest grupka, partyjka, zbieranina, to nie jest klub...

25 maj 2024

Abp Galbas do nowo ustanowionych animatorów: "Bądźcie cierpliwi"

75 animatorów ministranckich otrzymało krzyże - znak swojej posługi. 

25 maj 2024

Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Publikujemy treść papieskiego orędzia.