Ks. Alojzy Drozd, ks. Andrzej Chorzępa, M.M Sybilla Kołtan SMI oraz postulator etapu rzymskiego Giovanna Brizi wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej uczestniczyli w Watykanie w przekazaniu dokumentów z etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego sługi Bożej siostry Marii Dulcissimy Hoffmann.

Siostra Dulcissima zmarła w 1936 w Brzeziu nad Odrą. Dzisiaj jest to dzielnica Raciborza. W miejscu swojej posługi cieszy się opinią świętości. Setki ludzi mówią o niewytłumaczalnych łaskach, których doznali za wstawiennictwem s. Dulcissimy.

18 maja abp Wiktor Skworc zamknął proces na etapie diecezjalnym. Przypomniał wówczas, że s. Dulcissima „ze swojego typowego, śląskiego rodzinnego domu wyniosła głęboką wiarę oraz szczególną wrażliwość na pracę i cierpienie ludzi”.

Metropolita katowicki zauważył również, że „w kolejach życia s.M. Dulcissimy, jak i w jej zachowanych zapiskach współczesny chrześcijanin może odnaleźć wzór i zachętę do wierniejszego podążania za Chrystusem na tym miejscu, jakie wyznaczyła mu Opatrzność”.

Proces beatyfikacyjny s. Dulcissimy rozpoczął się w 1999 r. 18 maja 2019, w rocznicę śmierci Kandydatki na ołtarze metropolita katowicki zamknął etap diecezjalny jej procesu beatyfikacyjnego. Oznacza to, że cała dokumentacja zebrana w czasie trwania procesu zostanie przekazana do Stolicy Apostolskiej, gdzie w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych nastąpi wymagane rozeznanie, aby można było przedstawić całemu Kościołowi drogę do świętości s. Dulcissimy.

Helena Joanna Hoffman urodziła się w w 1910 w Świętochłowicach – Zgodzie. Jako kandydatka, do klasztoru wstąpiła jesienią 1927, a w 1929 w Nysie przyjęła habit i przybrała imię Maria Dulcissima. Jeszcze w trakcie formacji poważnie zachorowała. Stwierdzono u niej guza mózgu. Mimo choroby angażowała się w działalność apostolską na terenie Brzezia, gdzie przebywała. Siostra Dulcissima zmarła w 1936 w wieku 26 lat.

Najnowsze

17 marzec 2024

Bp Wodarczyk: Drzwi Kościoła nie zamknęły się przed nami

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele św. Kazimierza Królewicza.

16 marzec 2024

Ks. Wojtal: Powinniśmy pragnąć aby Krzyż wisiał w szkole, a nade wszystko aby był w naszym sercu

Kanclerz Kurii Metropolitalnej przewodniczył Mszy św. w kościele Najświętszego Ciała i Krwi...

15 marzec 2024

Waga szczegółu i rozpalanie charyzmatu

Konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu i spotkanie przy stole – to...

15 marzec 2024

ks. Bogacki: Czy czuję pragnienie podążania za Jezusem?

Rzecznik prasowy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w Kościele Przemienienia Pańskiego w...

14 marzec 2024

ks. Wojtal: Wobec ludzkiej wolności, nawet Wszechmogący Bóg, staje się bezsilny

Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Katowicach przewodniczył Mszy św. w kościele Podwyższenia Krzyża...

13 marzec 2024

Abp Galbas: Chrześcijaństwo bez radości jest jak człowiek bez serca

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w kościele św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia...