W rekolekcjach młodzieży niesłyszącej w Poznaniu wzięła udział także grupa z archidiecezji katowickiej.

„U źródeł wiary” to hasło tegorocznych rekolekcji. – Podczas spotkań młodzież zastanawiała się nad sakramentami chrztu, pokuty, Eucharystii i bierzmowania – stwierdza ks. Świech. Podkreśla również, że duże wrażenie na młodych zrobiło spotkanie z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem, jak i Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim oraz bp. Grzegorzem Balcerkiem, biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej.

Podczas rekolekcji młodzi zwiedzali najważniejsze zabytki Poznania. Pojechali również do Gniezna, gdzie modlili się m.in. przy konfesji św. Wojciecha. Uczestniczyli także w nabożeństwie dziękczynnym za dar chrztu świętego, które odbyło się na Polach Lednickich.

– To był wspaniały czas umocnienia wiary i integracji młodzieży niesłyszącej z całej Polski – stwierdza ks. Świech zauważając, że w rekolekcjach wzięło udział blisko 90 osób z całego kraju.

Duszpasterstwo Niesłyszących w Polsce zorganizowało w Poznaniu rekolekcje dla młodzieży niesłyszącej. Od niedzieli 18 sierpnia do soboty 24 sierpnia wzięło w nich udział blisko 90 osób. Młodym towarzyszyli duszpasterze, którzy na co dzień posługują wśród niesłyszących.