14 września odbyła się kolejna edycja akcji „Mariacka bless night”. W tym dniu członkowie organizacji „Klucz Dawida” oraz Ruchu Światło-Życie chodzili wzdłuż ulicy Mariackiej w Katowicach podczas gdy na scenie grały zespoły ewangelizacyjne.

- Musimy wyjść z kościoła, by głosić. Aby przełamać pewne bariery, pewne schematy i to kosztuje. Ale Bóg jest Tym dzisiaj. Bóg zmienia serca – powiedział ks. Bogdan Kania, moderator ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej.

Członkinie organizacji „Klucz Dawida” podkreślają, że taka forma ewangelizacji nie jest łatwa. – Czuję się posłana i odpowiedzialna za Kościół. To jest cel mojego życia, żeby inni wiedzieli, że Jezus jest obecny, żywy. – Idę, bo wiem, że jestem posłana przez Pana i to też jest takie pokonywanie własnych barier – stwierdzają.

Na scenie można było usłyszeć m.in. zespół SECiM, którego członkowie podkreślają, że ich celem jest „uwielbienie Boga i pomaganie ludziom w spotkaniu się z Nim przez muzykę”. Natomiast „pasja, sąsiedztwo i Jezus Chrystus” to motto zespołu „Sąsiedzi +”, który również wystąpił na ulicy Mariackiej. W Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Chrześcijańskiej zespół został nazwany muzycznym odkryciem roku.

„Mariacka bless night” to uliczna akcja ewangelizacyjna w centrum Katowic, organizowana cyklicznie pod kierunkiem i z inicjatywy moderatora ds. nowej ewangelizacji archidiecezji katowickiej.