Bp Marek Szkudło pobłogosławił nową siedzibę Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach.

Pierwsza niedziela adwentu w Duszpasterstwie Akademickim w Katowicach obchodzona była jako inauguracja roku formacyjnego. Dlaczego? W ostatnich bowiem tygodniach przed adwentem studenci remontowali swoje nowe miejsce spotkań. Trwały zapisy do wspólnot duszpasterskich, malowano i wyposażano przekazane duszpasterstwu pomieszczenia… W niedzielę, 1 grudnia – na podsumowanie prac – wszyscy związani z katowickim DA mogli zebrać się wokół ołtarza.
Biskup Marek Szkudło przewodniczył wspólnej modlitwie studentów i profesorów, narzeczonych i młodych małżonków, liderów wspólnot młodzieżowych i członków kilku zebranych w DA ruchów i stowarzyszeń.
Nie o inaugurację jednak chodziło tu przede wszystkim, a o szansę spotkania. Jak podkreślano wczoraj wielokrotnie, wydarzenie było okazją, by wszyscy objęci opieką Duszpasterstwa Akademickiego, stając obok siebie, poczuli się Kościołem, uczyli się Kościoła.
Biskup Marek mówił im w homilii m.in. o roli Eucharystii w życiu chrześcijan; o tym, jak pomaga ona – umieszczona w centrum ich życia – zobaczyć w drugim brata; jak uzdalnia do służby na wzór Chrystusa. Zachęcał też do służby, przywołując postać sługi Bożego ks. Jana Machy.
Po zakończonej Mszy św. pobłogosławił natomiast nowe miejsce spotkań młodzieży i studentów, znajdujące się w kamienicy na rogu ulic Powstańców i Sienkiewicza. Obok studentów spotykać się w nim będą także aktorzy Teatru Franciszka, stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czy Ciemne Typy bł. Piotra Jerzego Frassatiego.

ks. Krzysztof Nowrot