Z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj (tj. 20 czerwca), w wieku 73 lat, w 48. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Jerzy Dudek (rocznik święceń 1977), emerytowany proboszcz parafii Chrystusa Króla w Czyżowicach, a w ostatnich latach mieszkający na terenie parafii św. Antoniego z Padwy w Rybniku.

Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg:

1.    w poniedziałek, 24 czerwca br.
w parafii św. Antoniego z Padwy w Rybniku:

• godz. 15:15 - modlitwa różańcowa
  • godz. 16:00 - Msza święta eksportacyjna

2.    we wtorek, 25 czerwca br.
w parafii Chrystusa Króla w Czyżowicach:

• godz. 14:15 - modlitwa różańcowa
  • godz. 15:00 - Msza święta pogrzebowa

Śp. ks. Jerzy zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Czyżowicach.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

Amen.

Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.

Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.

Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.