VI Metropolitalny Festiwal Chóralny to święto muzyki chóralnej na Górnym Śląsku. Kolejna edycja festiwalu to cykl 5 koncertów w dniach od 15 do 19 maja tego roku! Celem festiwalu jest popularyzacja muzyki chóralnej wśród mieszkańców przede wszystkim Górnego Śląska, ale również całego kraju. Do udziału w festiwalu zostało zaproszonych 11 chórów, nie tylko z Katowic i okolic, ale również zaprzyjaźnione zespoły z całej Polski i zagranicy. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Festiwal rozpocznie się 15 maja o godz. 17:00 na placu przed Teatrem Śląskim w Katowicach, gdzie zaprezentują się chóry biorące udział w festiwalu. Koncerty festiwalowe odbywać się będą codziennie od środy 15 maja w różnych lokalizacjach Katowic i okolic.

 

  • 15 maja o godz. 19:00 w Kościele Mariackim w Katowicach wystąpią Chór Canticum Novum z Suszca, Chór Risonanza Continua, Chór Cantate Deo z Tychów
  • 16 maja o godz. 19:00 w Kościele Ewangelickim Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach wystąpią Chór Canto d’Oro z ZPSM w Katowicach, Zespół Kameralny Santarello
  • 17 maja o godz. 18:30 w Kościele Krzyża Św. w Siemianowicach Śląskich, wystąpią Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia, Zespół Śpiewaczy Apertum Cor
  • 18 maja o godz. 18:00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach, wystąpią Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Cetóbriga Chamber Choir. 

 

Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie koncert finałowy, który odbędzie się 19 maja o godz. 18:30 w sali koncertowej NOSPR w Katowicach, gdzie wspólnie na jednej scenie stanie ponad 300 artystów by wykonać Requiem Giuseppe Verdiego!

Szczegółowy plan festiwalu oraz informację o wstępie na poszczególne koncerty znajdą Państwo na stronie Metropolitalnego Festiwalu Chóralnego na facebooku bądź Instagramie. Już teraz zachęcamy do udziału w naszych koncertach, na których będzie można odkryć piękno muzyki chóralnej!

 

Najnowsze

20 czerwiec 2024

Ks. prof. Jerzy Szymik doktorem honoris causa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Nagroda została przyznana na mocy uchwały Senatu Uniwersytetu papieskiego Jana Pawła II...

19 czerwiec 2024

Wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne

W archidiecezji katowickiej nie brakuje inspirujących inicjatyw adresowanych do dzieci i młodzieży. 

16 czerwiec 2024

List Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia

"Wyrażamy wielki szacunek i uznanie dla matek, które z miłością służą życiu...

14 czerwiec 2024

Abp Galbas: na żadnym targowisku świata nie ma stoiska z nadzieją

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w ośrodku w Gorzycach z okazji 40-lecia...

12 czerwiec 2024

Cykl wykładów dla nowych administratorów

Przez trzy dni księża uczestniczyli w spotkaniach dotyczących zarządzania parafią

12 czerwiec 2024

Orędownicy na trudne czasy

25 lat temu Jan Paweł II wyniósł na ołtarze ks. Józefa Czempiela i ks...