Pierwsze zmiany personalne podjęte przez arcybiskupa Adriana Galbasa SAC.

Podaję do wiadomości pierwsze decyzje personalne, podjęte przez arcybiskupa metropolitę katowickiego Adriana Józefa Galbasa SAC.

Dnia 31 maja 2023 r. Arcybiskup Katowicki potwierdził:

• bp. Marka Szkudło, bp. Adama Wodarczyka i bp. Grzegorza Olszowskiego
    na urzędzie wikariuszy generalnych Archidiecezji Katowickiej;
  • ks. Piotra Rygułę, wikariusza sądowego Archidiecezji Katowickiej – oficjała Sądu Metropolitalnego, ks. Jana Smolca, kanclerza Kurii Metropolitalnej i ks. Damiana Suszkę, ekonoma Archidiecezji Katowickiej na dotychczasowych urzędach –
    do czasu podjęcia nowych decyzji.

Dnia 2 czerwca 2023 r. Arcybiskup Katowicki zamianował z dniem 1 lipca 2023 r.:

• ks. dr. Tomasza Wojtala – kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach, zwalniając go ze stanowiska kierownika katowickiego oddziału „Gościa Niedzielnego”;
  • ks. dr. Krzysztofa Matuszewskiego – rektorem Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, zwalniając z funkcji dyrektora Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej „Przystań”.

Ks. Jan Smolec
Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Katowicach

Katowice, 2 czerwca 2023 r.

Abp Galbas: za Chrystusem idziemy do dojrzałego i spójnego życia

W Niedzielę Palmową metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w katowickiej katedrze podczas Święta Młodych.

24-03-2024

ks. Wojtal: Dlaczego Krzyż?

Kanclerz Kurii Metropolitalnej przewodniczył Mszy św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

Katowice: ulicami miasta przeszła Droga Krzyżowa

Tegoroczne nabożeństwo było wyjątkowe, po raz pierwszy bowiem miało charakter ekumeniczny.

22-03-2024

Radio eM

Abp Galbas: Diecezje nie grzeszą, diecezje nie popełniają przestępstw - grzeszą ludzie

W piątek 22 marca metropolita katowicki był gościem w "Rozmowie poranka" w Radiu eM.

22-03-2024

Abp Skworc: Pośpiech nie musi być liczony w kilometrach, tylko w ofiarowanym czasie

Abp senior przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Bożej Piekarskiej w Katowicach.

20-03-2024

Bp Wodarczyk: Pokora leży u podstaw sprawiedliwości Świętego Józefa

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej przewodniczył Mszy św. w kościele Świętego Józefa Robotnika w Katowicach.

29 marca 2024 roku
WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ
Kolor czerwony

J 18, 1 – 19, 42 | + – słowa Chrystusa E. – słowa Ewangelisty I. – słowa innych osób pojedynczych T. – słowa kilku osób lub tłumuPojmanie Jezusa E. Po wieczerzy Jezus wyszedł z uczniami swymi za potok Cedron....

1984 † Paweł Królik
2006 † Stanisław Wrona
2014 † Alojzy Borkowski

1968 - ks. Damian KROSNY
1974 - ks. Marek WIDEŁ

W Wielki Piątek, 29 marca, Wydziały Kurii oraz Sąd Metropolitalny nie urzędują.