Wezwanie Metropolity Katowickiego do modlitwy

2014-10-09

w związku z tragicznym wypadkiem w kopalni Mysłowice - Wesoła

Drodzy Diecezjanie!

Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragicznym wypadkiem, do którego doszło w poniedziałek 6 października w Kopalni Mysłowice-Wesoła. Kolejny raz straszliwy żywioł okazał się silniejszy niż wszystkie techniczne zabezpieczenia.
    Z przekazów medialnych wiemy, że wskutek tej tragedii w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń przebywa osiemnastu najciężej poszkodowanych górników. Lekarze i personel medyczny czynią wszystko, co możliwe, aby ulżyć ich cierpieniu i uratować im życie.
    W duchu chrześcijańskiej solidarności stańmy przy wszystkich poszkodowanych i ich rodzinach – żonach, dzieciach, wszystkich bliskich – z wytrwałą modlitwą. W miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej prośmy miłosiernego Boga, przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego, o zachowanie życia naszych braci, łaskę powrotu do zdrowia, dar cierpliwej ufności i żywej nadziei, a także o pomoc Bożą dla lekarzy i całego personelu medycznego.
    Wołajmy do Maryi, którą wzywamy jako Uzdrowienie Chorych i czcimy w parafii Mysłowice-Wesoła pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej: wspomóż, najlepsza Matko, wszystkie ofiary wypadku górniczego i ich tak ciężko doświadczone rodziny!

Wzywając Was, Bracia i Siostry, do modlitewnej jedności, z serca Wam błogosławię!

+ Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita
Katowicki

Katowice, 8 października 2014 r.

Nauczanie ks. Arcybiskupa