Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli akademickich

Archidiecezja Katowicka

2013-03-22

W sobotę, 23 marca 2013 roku, w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przy ulicy Wita Stwosza 17a odbędzie się doroczny wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli akademickich. Początek o godz. 16.00.

Zwracając się do środowisk akademickich metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał: "Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które zawsze stawiają człowieka wobec pytań o Boga, wiarę i sens życia. Z tej okazji, jak co roku, zapraszam serdecznie do udziału w przedświątecznym spotkaniu pracowników naukowych i nauczycieli akademickich wyższych uczelni Górnego Śląska".

W programie najpierw okazja do spowiedzi św. Następnie ks. prof. Waldemar Chrostowski, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich, wygłosi konferencję na temat „Biblijne perspektywy wiary”. Mszy św. będzie przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Na zakończenie przewidziane jest spotkanie przy stole.

Załącznik

Wypowiedź – ks. dr Damian Bednarski, archidiecezjalny duszpasterz akademicki – mp3

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny