Rybnik, Ruda Śl.: Zapowiedź święceń diakonatu

Archidiecezja Katowicka

2013-05-10

Święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 11 maja o godz. 15.00

w Rudzie Śląskiej, w parafii pw. św. Piusa X (gdzie udzieli ich bp Józef Kupny, katowicki biskup pomocniczy) i w Rybniku, w parafii pw. św. Jadwigi (udzieli ich metropolita katowicki abp Wiktor Skworc).

„Otoczmy serdeczną modlitwą szesnastu alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, którzy przez uczestnictwo w rekolekcjach przygotowują się do święceń. Po ich przyjęciu, staną się pomocnikami biskupów i prezbiterów w posłudze Słowa, w sprawowaniu Najświętszej Ofiary oraz w pełnieniu dzieł miłosierdzia” – napisał metropolita katowicki w komunikacie odczytanym we wszystkich parafiach archidiecezji w niedzielę, 5 maja br. „Serdecznie zachęcam młodzież naszej archidiecezji do licznego i żywego udziału w liturgii święceń diakonatu. Zaproszenie to kieruję w sposób szczególny do animatorów, lektorów, a także całej braci ministranckiej wraz z jej księżmi opiekunami. Zapraszam także młodzież z Ruchu Światło-Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży”.

Po zakończeniu liturgii przewidziane są spotkania biskupów z zaproszoną młodzieżą.

Załączniki

2 wypowiedzi – ks. Jerzy Paliński, rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach – mp3

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny