Wizyta duszpasterska abp. Skworca wśród Polonii w Wielkiej Brytanii

Archidiecezja Katowicka

2014-05-08

W piątek, 9 maja br., metropolita katowicki abp Wiktor Skworc uda się z kilkudniową wizytą duszpasterską do Wielkiej Brytanii, aby odwiedzić zamieszkałą tam Polonię.

W programie podróży znalazły się Londyn, Shefield oraz Leeds. Abp Skworc będzie m. in. udzielał sakramentu bierzmowania oraz pobłogosławi tabernakulum, ambonę i witraże w kościele w Leeds.

Wizyta odbędzie się na zaproszenie śląskich księży, którzy udali się do pracy w Wielkiej Brytanii, aby zapewnić opiekę duszpasterską emigrującym za pracą diecezjanom. Aktualnie w Wielkiej Brytanii pracuje 11 księży wywodzących się z archidiecezji katowickiej, wśród nich rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii ks. prał. Stefan Wylężek.

Posłuchaj: Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny