Księża pojadą do pracy za granicą

Archidiecezja Katowicka

2014-06-27

Siedmiu kolejnych księży archidiecezji katowickiej wyruszy do pracy duszpasterskiej za granicą. Posyła ich metropolita katowicki, który spotka się z nimi w poniedziałek, 30 czerwca br.

Dwóch księży uda się na Ukrainę, gdzie będą pracować w archidiecezji lwowskiej. Dwóch kolejnych pojedzie do Anglii i Walii, aby podjąć działalność duszpasterską w Polskiej Misji Katolickiej. Jeden będzie pracował w Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Jeden kapłan archidiecezji katowickiej będzie duszpasterzował we Włoszech, w diecezji Rieti i jeden uda się za ocean, aby podjąć pracę w archidiecezji Newark w USA.

Jak wyjaśnia metropolita katowicki abp Wiktor Skworc posyłanie kapłanów archidiecezji do pracy za granicą to z jednej strony wzmacnianie Kościoła katolickiego na Wschodzie, z drugiej wspieranie go w tzw. krajach drugiej ewangelizacji. „Jesteśmy otwarci na pomoc, jesteśmy otwarci na nową ewangelizację. Kościół katowicki jest Kościołem misyjnym” – podkreśla abp Skworc.

Posłuchaj: Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny