Msza św. za zmarłych biskupów i kapłanów

Archidiecezja Katowicka

2014-11-01

W niedzielę, 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, o godz. 18.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach

metropolita katowicki abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. za zmarłych biskupów i kapłanów oraz za wszystkich zmarłych diecezjan.

Po Mszy św. arcybiskup wraz ze wszystkimi kapłanami zejdzie do krypty grobowej, by tam modlić się przy grobowcach biskupów katowickich. Potem rozpocznie się w katedrze Misterium Dnia Zadusznego - medytacje słowno-muzyczne w wykonaniu chóru katedralnego.

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa, czyli Mszę św. Kapłani mogą w tym dniu odprawić trzy msze św. Jedną ofiarują wg własnej intencji, drugą za wszystkich zmarłych i trzecią w intencjach Ojca Świętego.

Połuchaj: Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

(asi)