Spektakl na rzecz Centrum św. Józefa

Archidiecezja Katowicka

2015-05-15

W piątek, 22 maja 2015 r., o godz. 19.00, w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek w Katowicach (Plac Sejmu Śląskiego) wystąpi Ballet Magnificat!.

Zaprezentuje widowisko „Face to face”, wspierając charytatywną akcję zbiórki na rzecz żłobka, który już niedługo powstanie w Katowicach. Członkowie zespołu pomagają w budowie Centrum Św. Józefa organizowanej przez Stowarzyszenie PoMOC, którego prezesem jest s. Anna Bałchan.

Ballet Magnificat! to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi. Wystawia swoje spektakle na całym świecie. Łączy balet tradycyjny z tańcem nowoczesnym, tworząc widowiskowe spektakle teatralno-muzyczne. W niezwykłej mieszance wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie, połączonej z głębokim, poruszającym przesłaniem spektakli, leży siła Balletu Magnificat.

Widowisko „Face to face” to współczesna historia dwóch profesjonalnych tancerek, która przeniesie widzów za kulisy widowiska baletowego. Jedna z artystek wiedzie życie pełne niezwykłej radości i wolności, druga pełne egoizmu, alkoholu, rozwiązłości. „Face to face” przedstawia opowieść o odkupieniu w oparciu o wypisy z Biblii i klasyczny balet „Don Kichot”.

Ballet Magnificat nie jest zwykłą grupą baletową. To profesjonaliści tańczący z porywu serca: chcą być w miejscach, w których mogą pomagać. Są narzędziem w rękach Boga i w jego imieniu dzielą się z widzami przesłaniem swoich spektakli, talentem tanecznym, pasją do muzyki. Występem „Face to face” wspierają charytatywną akcję zbiórki na rzecz żłobka, który już niedługo powstanie w Katowicach. Pomagają w budowie Centrum Św. Józefa organizowanej przez Stowarzyszenie PoMOC. To organizacja prowadzona przez Siostry Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w Katowicach.

Projekt Centrum Św. Józefa obejmuje nie tylko 40 miejsc żłobkowych, ale także profesjonalną opiekę nad rodziną: budowanie więzi, wsparcie dla rodziców i dziadków, zajęcia z kolorem i dźwiękiem, nowoczesne metody pracy z dzieckiem, bezpieczeństwo. Prezesem Stowarzyszenia jest siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w Katowicach. Już od 30 lat działa na rzecz ludzkiej wolności oraz godności. Jest jedną z założycielek Stowarzyszenia PoMOC (www.po-moc.pl). Przeciwdziała handlowi ludźmi, współpracuje z fundacją LaStrada i organizacją RENATE. Pracuje w Miejskiej Komisji Przeciwdziałania Przemocy i MSW. Za swoją działalność otrzymała Nagrodę Totus oraz Nagrodę im. Księdza Józefa Tishnera. Centrum ma być miejscem budowania społeczności lokalnej, wspierającym rodziny.

Bilety w cenie 30 zł i 50 zł do nabycia na Ticketportal.pl, a także w Kasie Ticketportalu, która znajduje się na parterze Centrum Kultury Katowice.

 

Załączniki:
Wypowiedź – s. Anna Bałchan – mp3
Plakat – jpg
Link do trailera widowiska „Face to face” https://www.youtube.com/watch?v=Vo6MYRbHiy4

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny