Msza św. w 35. rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego

Archidiecezja Katowicka

2015-09-01

W czwartek, 3 września br.,  przypada 35. rocznica podpisania Porozumienia Jastrzębskiego

- jednego z trzech porozumień, które po protestach w sierpniu 1980 roku doprowadziły do powstania NSZZ Solidarność. Z tej okazji w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. Przewodniczyć jej będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Przy ołtarzu stanie również katowicki biskup pomocniczy Marek Szkudło, który przez wiele lat był proboszczem jastrzębskiej parafii. Obecność zapowiedział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości złożą wieńce i kwiaty pod pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego przy kopalni Zofiówka.

Wypowiedź Biskupa Marka Szkudło:

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny