XII Archidiecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli

Archidiecezja Katowicka

2015-09-16

10 października 2015r. odbędzie się XII Archidiecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów i Pracowników Oświaty do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach pod hasłem:„Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”

Program pielgrzymki:

9:00 – Rozpoczęcie pielgrzymki w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach (słowo powitania wygłosi ks. kan. dr hab. Andrzej Nowicki proboszcz parafii).

9:20 – „Wraz z Maryją wyznajemy naszą wiarę w Boga, idąc przez ulice miasta”.
W pielgrzymowaniu towarzyszyć będą nam śpiewem Siostry Boromeuszki.

10:00 - Msza Święta w katedrze Chrystusa Króla pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca.

11: 30 – W krypcie katedry wykład pt.: „Oni potrzebują MIŁOŚCI - wychowanie to dzieło Miłości” - o. dr Wacław Królikowski TJ, dyrektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kardynała A. Hlonda w Mysłowicach.

13: 00 – W WŚSD w Katowicach - spotkanie pielgrzymów przy stole.

14:00 – W krypcie katedry nabożeństwo w intencji Nauczycieli prowadzone przez Siostry Boromeuszki. Po nabożeństwie złożenie zniczy na grobach śląskich biskupów w 90 rocznicę powstania diecezji oraz zakończenie pielgrzymki.

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny