Wielkopostne dni skupienia dla księży

Archidiecezja Katowicka

2016-03-04

kaplani03Tegoroczne wielkopostne dni skupienia dla kapłanów archidiecezji katowickiej odbędą się w trzech terminach:

sobota, 5 marca, Katowice, krypta katedry;

poniedziałek, 7 marca, Tychy, parafia bł. Karoliny;

sobota, 12 marca, Rybnik, parafia św. Jadwigi.

Początek wszystkich spotkań o godz. 10.00.

Jednym z tematów będzie nierozerwalność małżeństwa w kontekście zmian w prawie kanonicznym wprowadzonych ostatnio przez papieża Franciszka. Konferencję wygłosi ks. Adam Pawlaszczyk, wikariusz sądowy archidiecezji katowickiej. Omówiony zostanie również dokument Konferencji Episkopatu Polski na temat wystąpień z Kościoła.

Ważnym punktem tegorocznych wielkopostnych dni skupienia będzie obrzęd błogosławieństwa do posługi miłosierdzia. Księża zostaną posłani przez metropolitę katowickiego abp. Wiktora Skworca, by być znakiem miłosierdzia dla wiernych w Jubileuszowy Roku Miłosierdzia ogłoszonym przez papieża Franciszka.

Wypowiedź bp. Marka Szkudło, katowickiego biskupa pomocniczego

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny