51. Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę

Archidiecezja Katowicka

2016-07-01

CzestochowskaOgólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę odbędzie się w środę, 6 lipca br. Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

„Spotkamy się u stóp Matki Bożej, by w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski dziękować za łaski, jakimi Bóg obdarza poprzez sakrament chrztu świętego. Dziękujemy też za łaskę przeżywania cierpienia w łączności z Chrystusem we wspólnocie Apostolstwa Chorych” – mówią organizatorzy.

Program pielgrzymki

9.30 – Powitanie w Bazylice i modlitwa różańcowa

10.00 Konferencja dla chorych – ks. Stanisław Wawrzeszak, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia w latach 2010-2016

11.00 Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca