Ruchy, wspólnoty, stowarzyszenia

aktualizacja: 5.11.2018

2018-09-25

Akcja Katolicka
 
wakat: asystent kościelny
www.katowice.ak.org.pl

Jerzy Karmański, prezes
kom.: + 48 507 137 691
e-mail: jerzykarmanski@interia.pl
 
Apostolat Maryjny
(Stowarzyszenie Cudownego Medalika)
ks. Jerzy Wójcik, asystent kościelny
e-mail: jerzy.wojcik@archidiecezjakatowicka.pl

Dariusz Stencel, moderator
kom.: + 48 660 794 879
e-mail: xdarek64x@o2.pl
www.apostolat.pl
 
Apostolstwo Dobrej Śmierci
(Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci)
ks. Dominik Szaforz, moderator
e-mail: dominik.szaforz@archidiecezjakatowicka.pl

Maria Renata Urbanek, zelatorka
kom.: +48 512 389 793
e-mail: renia.urbanek55@gmail.com

kom.: +48 604 412 093
e-mail: biuroapostolstwo@gmail.com
Archikonfraternia Literacka
 
ks. Andrzej Hnida, asystent kościelny
kom.: +48 601 142 880
e-mail: andrzej.hnida@archidiecezjakatowicka.pl
 
Arcybractwo Straży Honorowej
Najświętszego Serca Pana Jezusa
wakat: asystent kościelny
www.strazhonorowa.pl
 
Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu ks. Marek Wachowiak
kom.: +48 32 254 74 00
e-mail: marek.wachowiak@archidiecezjakatowicka.pl
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Osiedle Tysiąclecie Dolne

Halina Stasz
Blanka Król

tel.: +48 603 766 800
e-mail: blanka_krol@op.pl
 
Bractwo Trzeźwościowe ks. Zygmunt Klim
tel.: +48 603 744 730
e-mail: zklim@o2.pl
e-mai: zygmunt.klim@archidiecezjakatowicka.pl
 
Catholic Motorcycle Club "Souls' Hunters" ks. Krzysztof Patas, opiekun duchowy
kom.: +48 608 063 383
e-mail: krzysztof.patas@archidiecezjakatowicka.pl
 
Domowy Kościół
Ruch Światło-Życie
ks. Krzysztof Jarczyk, moderator
e-mail: krzysztof.jarczyk@archidiecezjakatowicka.pl

PARA DIECEZJALNA:
Maria i Krzysztof Króliczkowie
kom.: +48 604 919 707 (p. Krzysztof)

Droga Neokatechumenalna wakat: asystent kościelny
tel.: +48 32 455 20 53
e-mail: parafia_wilchwy@op.pl
 
Dziewice Konsekrowane bp Adam Wodarczyk, opiekun duchowy
kom.: +48 696 254 488
e-mail: adam.wodarczyk@archidiecezjakatowicka.pl
 
Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II ks. Maciej Basiuk, moderator
tel: + 48 32 242 05 43
e-mail: maciej.basiuk@archidiecezjakatowicka.pl

ks. Jakub Dąbrowski
kom.: + 48 608 855 247
e-mail: jakub.dabrowski@archidiecezjakatowicka.pl
 
Equipes Notre-Dame ks. Marcin Ditrich
Maria i Krzysztof Siudzińscy
e-mail: slask@end.org.pl
www.end.org.pl
 
Eucharystyczny Ruch Młodych ks. Grzegorz Wiśniewski, moderator
kom.: + 48 519 546 317
e-mail: grzegorz.wisniewski@archidiecezjakatowicka.pl
 
Fundacja "Gaudete" ks. Andrzej Chorzempa
Magdalena i Franciszek Ręka
tel.: +48 32 700 86 63
tel.: +48 604 944 142
e-mail: gaudete.f@gmail.com
www.gaudete.katowice.opoka.org.pl
 
Fundacja KEP "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ks. Robert Kaczmarek, asystent kościelny
kom.: +48 519 546 181
e-mail: robert.kaczmarek@archidiecezjakatowicka.pl
 
Fundusz Stypendialny Archidiecezji Katowickiej
im. bł. ks. Emila Szramka
ks. Robert Kaczmarek, asystent kościelny
kom.: +48 519 546 181
e-mail: robert.kaczmarek@archidiecezjakatowicka.pl
 
Grupa Modlitwy Świętego Ojca Pio ks. Zygmunt Klim
tel.: +48 603 744 730
e-mail: zklim@o2.pl
e-mai: zygmunt.klim@archidiecezjakatowicka.pl

Jan Adamski
tel.: +48 606 961 201

Justyna Chmielnik
 
Instytut Gość Media ks. Adam Pawlaszczyk, prezes
tel. +48 32 251 18 07, +48 32 251 50 06, +48 32 251 15 55
e-mail: adam.pawlaszczyk@archidiecezjakatowicka.pl
www.igomedia.pl
 
Katolicka Odnowa w Duchu Świętym ks. Tadeusz Skrzypczyk, moderator
kom.: + 48 604 137 872
e-mail: tadeusz.skrzypczyk@archidiecezjakatowicka.pl
www.katowice.odnowa.org

Beata Kaługa
tel.: +48 609 694 867
e-mail: beatka.k@poczta.fm

Wioletta Korczak
tel.: +48 698 650 111
e-mail: wioletkorczak@gmail.com
 
Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" wakat: asystent kościelny

Krzysztof Chwolik, przewodniczący
Szymon Antończyk, sekretarz

tel.: +48 32 253 84 05
faks: +48 32 253 70 34
e-mai: katowice@civitaschristiana.pl
www.civitaschristiana.pl
 
Katolicki Telefon Zaufania ks. Andrzej Suchoń, opiekun duchowy
e-mail: andrzej.suchon@archidiecezjakatowicka.pl
 
Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich
Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek
i Położnych Polskich

 
ks. Michał Orlik, asystent kościelny
tel.: +48 32 202 88 40
e-mail: michal.orlik@archidiecezjakatowicka.pl

Elżbieta Kortyczko
tel.: +48 608 434 473
e-mail: ekortyczko@gmail.com

e-mial: dsz@dsz.katowice.pl
www.dsz.katowice.pl
 
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ks. Michał Anderko, asystent kościelny
e-mail: michal.anderko@archidiecezjakatowicka.pl

BIURO KSM
e-mail: ksm.katowice@gmail.com
www.katowice.ksm.org.pl
 
Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach

ks. Józef Kozyra, asystent kościelny
kom.: +48 519 546 177
e-mail: jozef.kozyra@archidiecezjakatowicka.pl

Andrzej Dawidowski, prezes
tel.: +48 502 581 839
e-mail: a.dawidowski@gmail.com

Antoni Winiarski
tel.: +48 508 290 199
e-mail: winiarant@gmail.com

skr. poczt. 376, 40-954 Katowice
e-mail: kikkt@katowice.opoka.org.pl
www.kik.katowice.opoka.org.pl

Legion Maryi wakat: asystent kościelny

Kazimierz Woźniak
tel.: + 48 32 259 75 53
wozniak.rzecznik@okb.home.pl

Emila Wojtas
kom.:+48 663 160 518
 
Papieskie Dzieła Misyjne ks. Grzegorz Wita, moderator
kom.: + 48 601 458 016
e-mail: grzegorz.wita@archidiecezjakatowicka.pl
www.pdm.archidiecezja.katowice.pl
www.misje.archidiecezja.katowice.pl
 
Rada Ruchów Katolickich
Archidiecezji Katowickiej
ks. Roman Chromy, asystent kościelny
kom.: +48 519 512 978
e-mail: roman.chromy@archidiecezjakatowicka.pl
 
Rekolekcje Małżeńskie typu
MARRIAGE ENCOUNTER
Teresa Snopkowska-Malicka
Eugeniusz Malicki

tel.: +48 698 250 935 (p. Teresa)
 
Rodzina Matki Bożej Bolesnej w Katowicach ks. Wojciech Bartoszek
tel.: +48 32 251 21 52
e-mail: wojciech.bartoszek@archidiecezjakatowicka.pl

Barbara Walecka
kom.: +48 510 406 683
e-mail: barbara.walecka@wp.pl
 
Rodzina Szkół im. bł. Jana Pawła II ks. Jerzy Lisczyk, opiekun duchowy
tel.: + 48 32 342 28 50
e-mail: jerzy.lisczyk@archidiecezjakatowicka.pl
 
Ruch Dzieci Maryi ks. Krzysztof Tomalik, moderator
e-mail: krzysztof.tomalik@archidiecezjakatowicka.pl

ks. Sebastian Mandrysz, duszpasterz pomocniczy
e-mail: sebastian.mandrysz@archidiecezjakatowicka.pl
www.dziecimaryi.pl
 
Ruch Focolari
Fokolare kapłańskie
Stowarzyszenie Życia Apostolskiego - Dzieło Maryi
ks. Jarosław Paszkot
e-mail: jarekpa@interia.pl
www.focolare.pl
 
Ruch Focolari
Stowarzyszenie Życia Apostolskiego - Dzieło Maryi
Andrzej Grabarski
kom.: +48 501 250 059
e-mail: grabarski@op.pl
 
Ruch Focolari
Fokolare męskie
Stowarzyszenie Życia Apostolskiego - Dzieło Maryi

tel.: +48 32 251 18 38
e-mail: focmkat@poczta.onet.pl
 
Ruch Rodzin Nazaretańskich ks. Stefan Czermiński, moderator
kom.: + 48 607 395 278
e-mail: stefan.czerminski@archidiecezjakatowicka.pl
www.rrn.katowice.opoka.org.pl

Urszula i Jan Kucia
tel.: +48 32 202 84 67
kom.: +48 881 294 247
e-mail: jkucia@vp.pl
e-mail: rrn.katowice@yahoo.pl
 
Ruch Szensztacki ks. Krzysztof Winkler, moderator
tel.: +48 32 212 43 12
kom.: +48 533 041 654
e-mail: kszysztof.winkler@archidiecezjakatowicka.pl

Krystyna i Edward Jastrzębscy
kom.: +48 501 035 481

Jolanta i Jacek Piecha
kom.: +48 602 496 434
e-mail: jola2021@op.pl

s. Eleonora, Instytut Sióstr Maryi
tel.: +48 32 456 59 49

www.szensztat.katowice.pl
 
Ruch Światło-Życie ks. Waldemar Maciejewski, moderator
kom.: + 48 505 272 683
e-mail: waldemar.maciejewski@archidiecezjakatowicka.pl
www.katowice.oaza.pl
Moderatorzy Ruchu Światło-Życie w dekanatach

Centrum Duchowości, Tychy
Ewa Oberska, sekretarz
kom.: +48 505 759 501
e-mail: sekretariat@centrumduchowości.pl
www.centrumduchowosci.pl
Rycerze Kolumba ks. Witold Kania
tel.: +48 32 227 74 24
kom.: +48 660 011 929
e-mail: witold.kania@archidiecezjakatowicka.pl

Witold Zmysłowski,
Wielki Rycerz 15160 im. Matki Bożej Fatimskiej

kom.: +48 501 459 484
e-mail: wito06.1@gmail
e-mai: wr15160@rycerzekolumba.com

Maciej Michalski
kom.: +48 508 142 146

Krzysztof Kijowski
e-mail: krzysztof.kijowski@interia.pl

www.rycerzekolumbarudasl.pl
 
Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców
i Menadżerów "Nostra Res"
ks. Piotr Brząkalik, asystent kościelny
kom.: +48 601 448 870
e-mail: piotr.brzakalik@archidiecezjakatowicka.pl
 
Stowarzyszenie Katolickiej Wspólnoty "Emmanuel"
Diakonia Ruchu Światło-Życie
ks.  Jarosław Międzybrodzki, asystent kościelny
kom.: +48 609 089 444
e-mail: jaroslaw.miedzybrodzki@archidiecezjakatowicka.pl

Jadwiga Warzecha
tel.: +48 32 316 62 94
e-mail: wspolnota@emmanuel.pl

www.emmanuel.pl/wspolnota/wspolnota.htm
 
Stowarzyszenie na rzecz niepełnosprawnych "Spes" ks. Adam Palion, asystent kościelny
kom.: + 48 691 791 202
e-mail: adam.palion@archidiecezjakatowicka.pl
 
Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" ks. Rudolf Brom, asystent kościelny
kom.: +48 602 155 932
e-mail: rudolf.brom@archidiecezjakatowicka.pl
 
Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich ks. Michał Woliński, asystent kościelny
kom.: +48 691 371 519
e-mail: michal.wolinski@archidiecezjakatowicka.pl
 
Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół
Błogosławionego Księdza Józefa Czempiela
w Chorzowie
ks. Piotr Berger, asystent kościelny
tel.: +48 32 246 28 76
e-mail: piotr.berger@archidiecezjakatowicka.pl
 
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wakat: asystent kościelny

Adam Wierzbicki
tel.: +48 32 255 36 43
kom.: +48 698 250 935
e-mail: wierzby@poczta.fm

Tomasz Turczyk
kom.: +48 601 408 000
 
Stowarzyszenie "Rodzina Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego" w archidiecezji katowickiej wakat: asystent kościelny

s. Patrycja

kom.: +48 502 471 823

Iwona Hoińska, przewodznicząca
kom.: +48 728 954 664
e-mail: ihoinska@wp.pl

Andrzej Stanik, przewodniczący
kom.: +48 509 757 844
e-mail: stanikandrzej@wp.pl
 
Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza ks. Piotr Wenzel, asystent kościelny
tel.: +48 32 242 05 43
e-mail: piotr.wenzel@archidiecezjakatowicka.pl

Alina Szulirz
kom.: +48 608 695 682
e-mail: aszulirz@wp.pl

e-mail: biuro@nereusz.pl
www.nereusz.pl
 
Stowarzyszenie "Wspólnota Dobrego Pasterza" o. Sławomir Stawicki OMI, asystent kościelny
tel.: +48 32 253 86 40
kom.: +48 514 448 869
e-mail: misjonarzoblat@gmail.com

Krzysztof Derewecki, animator
kom.: +48 603 703 743

Wioletta Iwanicka-Richter
kom.: +48 502 994 362

Katarzyna Jączyńska
e-mail: kasia.jaczynska@gmail.com

e-mail: wspolnota@dobregopasterza.pl
dobregopasterza.pl
 
Stowarzyszenie "Wspólnota Życia w Maryi - Magnificat" ks. Tadeusz Skrzypczyk, asystent kościelny
kom.: +48 604 137 872
e-mail: magnificatzory@odnowa.org
www.magnificat.org.pl
 
Szkolne Koła Caritas ks. Krzysztof Bąk, moderator
kom.: + 48 604 157 897
e-mail: krzysztof.bak@archidiecezjakatowicka.pl
 
Szkoły Katolickie ks. Roman Buchta, opiekun duchowy
kom.: +48 698 639 297
e-mail: roman.buchta@archidiecezjakatowicka.pl
 
Świecki Zakon Karmelitów Bosych ks. Andrzej Suchoń, opiekun duchowy
e-mail: andrzej.suchoń@archidiecezjakatowicka.pl

o. Marcin Zowada OCD
przeor klasztoru Karmelitów Bosych w Krakowie

Renata Widuch, prezes
kom.: +48 513 408 478

Andrzej Słaboń
kom.: +48 503 601 464
e-mail: slabon@poczta.wp.pl
 
Towarzystwo Ciemnych Typów bł. Piotra Jerzego Frassatiego ks. Krzysztof Nowrot
kom.: +48 519 197 217
e-mail: krzysztof.nowrot@archidiecezjakatowicka.pl
 
Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea"
Winnica Śląsk
ks. Sylwester Suchoń, asystent kościelny
kom.: +48 502 545 222

o. Krzysztof Czerwionka CR, pasterz wspólnoty
kom.: +48 602 620 566
e-mail: o.krzysztof@galilea.pl

Jarosław Matwiejczyk, koordynator świecki
kom.: +48 604 080 455
e-mail: jarus61@wp.pl
e-mail: ruda@galilea.pl

www.galilea.pl/www/
 
Wspólnota "God's Property" ks. Sebastian Lewandowski, opiekun duchowy
tel.: + 48 32 222 50 18
e-mail: sebastian.lewandowski@archidiecezjakatowicka.pl
 
Wspólnota Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego Ks. Paweł Szumilas
kom.: +48 507 037 447
e-mail: pawel.szumilas@archidiecezjakatowicka.pl
 
Żywy Różaniec ks. Zbigniew Kocoń, moderator
tel.: + 48 32 255 48 72
e-mail: zbigniew.kocon@archidiecezjakatowicka.pl

www.rozaniec.katowice.pl