Katowice: Nabożeństwo ekumeniczne w ramach Dni Biblii

W ewangelicko-augsburskim kościele Zmartwychwstania Pańskiego miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne w ramach Dni Biblii

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ks. S. Kreczmański

2019-05-13

Kazanie wygłosił bp Grzegorz Olszowski, w którym podkreślał, że „słowo Boże ma moc i zmienia nasze życie”.

Pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej podkreślał podczas kazania wygłoszonego w ramach nabożeństwa ekumenicznego, że „nie możemy siedzieć bezczynnie”. – Słowo Boże wzywa nas do działania. Mamy czynić dobro i odstępować od zła – mówił. – Jeżeli chcesz pokoju w sercu, to wybieraj dobro, odrzucaj zło – dodał.

Bp Olszowski zauważył, że owocem naszej pozytywnej odpowiedzi jest szczęście, czyli błogosławieństwo. – Potrzeba nam zawierzenia, oddania się Bogu. Potrzeba bezinteresowności, w świecie pełnym interesowności – mówił. – Jezus wskazuje zasady według których masz żyć, by móc nazwać siebie błogosławionym, szczęśliwym, mimo problemów i mimo kłopotów. – powiedział.

- Szczęście jest efektem ubocznym uczciwego życia błogosławieństwami. Jeśli za wszelką cenę człowiek chce być szczęśliwy, to zawsze będzie coś nie tak. Ale, gdy będzie szedł droga błogosławieństw, to w jego życiu zagości szczęście… - stwierdził pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej.

Całość nabożeństwa poprowadził bp Marian Niemiec, biskup diecezji katowickiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP. Wzięli w nim udział również przedstawiciele innych kościołów protestanckich, które działają na terenie Katowic.

Na zakończenie księża biskupi oraz ks. Adam Palion, delegat abp. Wiktora Skworc ds. ekumenizmu wręczyli nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym, które motto zostało zaczerpnięte z księgi psalmów i brzmiało: „Odstąp od złego, czyń dobrze”. Zapewnili także, że wyróżnione prace w kategorii „grafika” będzie można oglądać po wakacjach w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach.

Od 5 do 11 maja w Kościele w Polsce był przeżywany XI Tydzień Biblijny. Po jego zakończeniu, w niedzielę, 12 maja w Katowicach duchowni oraz świeccy z Kościoła rzymskokatolickiego oraz ewangelicko-augsburskiego, jak i innych Kościołów protestanckich spotkali się na wspólnym nabożeństwie ekumenicznym. W jego trakcie odmówili wspólnie wyznanie wiary oraz razem modlili się Modlitwą Pańską.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Latest