Inwestytura Bożogrobców (zapowiedź)

W sobotę odbędzie się uroczysta Inwestytura Bożogrobców. Początek uroczystości o godz. 11.00.

Pasowanie nowych rycerzy, Katowice, 2006 r.

zdjęcie: Marek Piekara/Foto Gość

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny

2018-06-12

Na doroczne uroczystości inwestytury, czyli przyjęcie do zakonu nowych członków, zaprasza Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Czuwanie przy relikwiach Krzyża Świętego pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, odbędzie się w piątek 15 czerwca o godz. 16.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie (ul. Piękna 8). Natomiast inwestytura pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, Wielkiego Przeora Polskiego Zwierzchnictwa Zakonu, odbędzie się w katowickiej katedrze Chrystusa Króla w sobotę, 16 czerwca br., o godz. 11.00. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca.

Więcej informacji TUTAJ

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, Latest