Katowice: Czterdziestolecie ewangelizacyjno-formacyjnej wspólnoty Dzieci Maryi (zapowiedź)

W niedzielę, 16 września br. o godz. 14.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla na powakacyjnym Dniu Wspólnoty zgromadzą się członkowie ruchu Dzieci Maryi

zdjęcie: Krzysztof Gawor

ASI

2018-09-16

Będzie to kulminacja świętowania czterdziestolecia działalności tej ewangelizacyjno-formacyjnej wspólnoty w archidiecezji katowickiej. Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, homilię wygłosi pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej - bp Grzegorz Olszowski.

Moderator wspólnoty Dzieci Maryi w archidiecezji katowickiej ks. Krzysztof Tomalik w zaproszeniu na uroczystość napisał m. in.: „Pragniemy Panu Bogu wyrazić wdzięczność za to dzieło, dzięki któremu tak wiele dzieci i młodzieży odnalazło swoje konkretne miejsce i zaangażowanie w żywym Kościele Chrystusa. Maryi, która prowadzi nas do Jezusa Chrystusa podziękujemy za opiekę i kroczenie drogami wiary. Słowo uznania i wdzięczności skierujemy również do ks. prałata Jana Morcinka, założyciela i wieloletniego moderatora wspólnoty Dzieci Maryi”.

Po Mszy św. podczas Dnia Wspólnoty w najbliższą niedzielę nie zabraknie okazji do spotkań i wspomnień, ubogaconych koncertem, wspólnym śpiewaniem oraz świadectwami.

Dzieci Maryi gromadzą wokół siebie przede wszystkim dziewczyny w wieku szkolnym, ale i chłopcy są tu mile widziani. Parafialnymi wspólnotami opiekują się księża i siostry zakonne wraz z przygotowanymi do tego zadania animatorkami.

Celem Ruchu jest upodobnienie się do Maryi i naśladowanie jej cnót. „Razem z naszą Matką i Patronką, radośnie pogłębiając swoją wiarę umacniamy naszą relację z Panem Jezusem” – deklarują uczestnicy ruchu. „Spotkania Dzieci Maryi to nie tylko modlitwa - wspólne zabawy, śpiewy i wycieczki pozwalają nam odkrywać pełnię naszego życia” - wyjaśniają.

Więcej http://dziecimaryi.pl

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny