Katowice: Droga Krzyżowa ulicami miasta już w piątek (zapowiedź)

Doroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Katowic odbędzie się w tym roku w piątek, 12 kwietnia br.

zdjęcie: ks. S. Kreczmański

ASI

2019-04-06

Rozpocznie się o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”.

Uczestnicy nabożeństwa przejdą do katedry ulicami: Wincentego Pola, Mikołowską (idziemy pod prąd do ul. kard. Kominka), dalej pod kościół św. Ap. Piotra i Pawła, Kopernika, do Pl. Karola Miarki, a następnie Jagiellońską, Sienkiewicza i Powstańców. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej w katedrze katowiccy duszpasterze zapraszają także swoich parafian i mieszkańców miasta do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Zachęcając do udziału w nabożeństwie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przypomniał, że odbywa się ono od wielu lat i jest wyrazem wiary. „Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową, pragniemy prosić w obecnym roku duszpasterskim, aby Duch Święty pozwolił nam z wiarą głosić, że tylko Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem świata. Chcemy również wspólnie prosić Ducha Świętego o dar pokoju w świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszych sercach”.

Zwracając się do mieszkańców Katowic metropolita katowicki dodał: „Niedawno zniszczono w naszym mieście sakralne figury przy parafii Ojców Franciszkanów w Panewnikach, a także krzyż przy kościele Ojców Oblatów na Koszutce. Widok zniszczeń wywołuje smutek i żal. Idąc drogą krzyżową, chcemy manifestować wiarę w Ukrzyżowanego i nasze przywiązanie do krzyża. Chcemy wpatrywać się w krzyż i przepraszać za lekceważenie cierpiącego Pana i niszczenie tak drogich nam symboli. Chcemy wołać: Święty Boże, Święty Mocny – zmiłuj się nad nami”.

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny