Katowice: Msza Krzyżma Świętego w katedrze (zapowiedź)

W Wielki Czwartek, o godz. 10.00 w archikatedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona Msza Krzyżma Świętego

ASI

2019-04-16

Przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Uczestniczący w niej księża archidiecezji katowickiej odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Zapraszając duchownych archidiecezji katowickiej do udziału we Mszy Krzyżma Świętego metropolita katowicki napisał m. in.: „Przed nami Wielki Czwartek. W tym dniu, w duchowym klimacie Wieczernika pragniemy gromadzić się w katedrze Chrystusa Króla w wielkiej wspólnocie prezbiteratu. Chcemy doświadczyć kapłańskiej wspólnoty, podziękować Panu za moc Bożego Ducha i o tę moc prosić na nowo dla każdego z nas. Zgromadzimy się przy ołtarzu, do którego kiedyś przystąpiliśmy, by przyjąć święcenia prezbiteratu. W tym dniu każdy z nas postanowił wiernie pełnić urząd posługiwania kapłańskiego w stopniu prezbitera jako gorliwy współpracownik biskupów w kierowaniu ludem Bożym pod przewodnictwem Ducha Świętego. Chcemy to wspólnie potwierdzić i odnowić przyrzeczenia złożone w dniu święceń”.

ZOBACZ TRANSMISJĘ ONLINE EUCHARYSTII

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, Latest