Katowice: Święcenia prezbiteratu już w sobotę (zapowiedź)

Już w najbliższą sobotę w katowickiej katedrze będą miały miejsce święcenia prezbiteratu na które serdecznie zapraszamy

zdjęcie: Henryk Przondziono/Foto Gość

2019-05-07

W najbliższą sobotę, 11 maja, o godz. 10.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla w Katowicach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzieli święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom. Jak zaznaczył abp Skworc w komunikacie odczytanym w parafiach archidiecezji katowickiej, kandydaci „ukończyli czas próby, okres studiów teologicznych i czas formacji. Przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, wychowawcy i profesorowie z Wydziału Teologicznego, proboszczowie wraz ze wspólnotami parafialnym wydali o nich dobre świadectwo”.

Do udziału w uroczystości święceń metropolita katowicki zaprosił rodziny kandydatów i wszystkich diecezjan z parafii ich pochodzenia i praktyk duszpasterskich. Zaprosił również młodzież: służbę liturgiczną, członków ruchów i stowarzyszeń kościelnych.

Nowo wyświęceni kapłani zgodnie z wieloletnią tradycją zostaną przedstawieni Kościołowi katowickiemu podczas zbliżającej się pielgrzymki do Piekar Śl., która odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

Informując o zbliżających się święceniach abp Skworc zaapelował równocześnie do diecezjan: „Wołajmy też wytrwale do Pana żniwa, aby posłał kolejnych robotników na swoje żniwo! By tak jak Piotr usłyszeli: «Pójdź za Mną». Z pewnością wielu powołanych znajduje się w grupie tegorocznych maturzystów. Dlatego w tym czasie wspierajmy na modlitwie wszystkich zdających egzaminy maturalne, aby w dojrzały sposób rozeznali swoje życiowe powołanie, a powołani mieli odwagę pójść za głosem powołania”.

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny