Katowice: Triduum Paschalne w Archikatedrze Chrystusa Króla (zapowiedź)

Serdecznie zapraszamy na celebracje podczas Triduum Paschalnego do katowickiej katedry. Rozpoczną się one w czwartek wieczorem

zdjęcie: Henryk Przondziono/Foto Gość

ASI

2019-04-16

Mszą Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca rozpoczną się w Wielki Czwartek, 18 kwietnia br., o godz. 18.00 obchody Triduum Paschalnego w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Homilię podczas tej Mszy wygłosi bp Marek Szkudło.

W Wielki Piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Ciemna Jutrznia.

O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Przewodniczyć będzie bp Grzegorz Olszowski, który również wygłosi homilię.

W Wielką Sobotę o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia.

Celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca. Homilię wygłosi bp Adam Wodarczyk.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w południe abp Wiktor Skworc przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. Pontyfikalnej, w czasie której wygłosi homilię.

Wszystkie celebracje Triduum Paschalnego z katedry będzie transmitowało archidiecezjalne radio eM

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, Latest