Katowice: Trzydziesta rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza (zapowiedź)

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. bpa Herberta Bednorza w 30 rocznicę jego śmierci.

zdjęcie: Fotoreprodukcja: Henryk Przondziono/Foto Gość

ASI

2019-04-09

Msza święta w intencji śp. bp Herberta Bednorza z okazji trzydziestej rocznicy jego śmierci zostanie odprawiona w piątek, 12 kwietni br. o godz. 8.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Przewodniczyć jej będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Biskup Herbert Bednorz był pasterzem diecezji katowickiej w latach 1967-1985. Urodził się 22 wrześnie 1908 r. w Gliwicach. W 1922 r. rodzina przeniosła się do Katowic i zamieszkała na terenie parafii mariackiej. Po święceniach prezbiteratu posługiwał w Gliwicach, a następnie studiował w Leuven i Paryżu. Po posłudze w Brzezinach Śląskim kierował referatem duszpasterskim katowickiej kurii. W 1950 roku został biskupem koadiutorem bp Stanisława Adamskiego. W 1967 roku został mianowany czwartym biskupem diecezji katowickiej. Zmarł 12 kwietnia 1989 roku i został pochowany w krypcie grobowej archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Więcej TUTAJ

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, Latest