Msza Krzyżma św. (zapowiedź)

Msza św. Krzyżma pod przewodnictwem abp Wiktora Skworca będzie sprawowana w katowickiej katedrze w czwartek o godz. 10.00

zdjęcie: H. Przondziono/Foto Gość

ASI

2018-03-26

W Wielki Czwartek o godz. 10.00 (29 marca br.) jak co roku księża archidiecezji katowickiej zgromadzą się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, aby uczestniczyć w Mszy Krzyżma św. W trakcie uroczystości odnowią przyrzeczenia kapłańskie.

W zaproszeniu skierowanym do każdego kapłana archidiecezji biskup pomocniczy Marek Szkudło, koordynator formacji stałej kapłanów, napisał m. in.: „Zbliżający się Wielki Czwartek będzie dla nas kolejną okazją, by powrócić do źródła naszej kapłańskiej tożsamości i misji, a także szansą, by przez przeżywanie i sprawowanie misterium Wieczernika odnowić oddanie Jezusowi, który jest jedynym Kapłanem i źródłem kapłaństwa.

Zanim wraz ze wspólnotami parafialnymi wejdziemy w to misterium i sprawowaniem Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy święte Triduum Paschalne, możemy przeżyć radość uroczystej koncelebry Mszy Krzyżma św. w katowickim kościele katedralnym, w czasie której odnowimy kapłańskie przyrzeczenia; ponownie wypowiemy Bogu, który nas wezwał, i Kościołowi, w którym posługujemy, swoje – od święceń niezmienne i zawsze nowe – Chcę!

Napełnieni Duchem Świętym, przez Niego hojnie obdarowani i w Nim posłani, damy wyraz naszej wdzięczności i wierności, doświadczając zarazem radości we wspólnocie i dając świadectwo jedności, której sprawcą jest także Duch Święty”.

Archidiecezjalny Serwis Informacyjny, Zapowiedzi wydarzeń